wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Lifestyle

Uzależnienie od alkoholu – w jakim celu stosuje się esperal?

Uzależnienie od alkoholu – w jakim celu stosuje się esperal?

Polska znajduje się w czołówce, jeśli chodzi o spożycie alkoholu, a uzależnionych jest około 700 – 900 tysięcy osób. Walka z uzależnieniem jest trudna i brakuje tak naprawdę skutecznych metod, ponieważ efekty uzależnione są od bardzo różnych indywidualnych czynników. Niemniej jednym ze środków stosowanych w sytuacji nadużywania alkoholu jest esperal. Esperal, czyli tzw. „wszywka” Jest to środek, który zawiera substancję czynną o nazwie disulfiram. Jego działanie ukierunkowane jest na blokowanie metabolizmu alkoholu etylowego, który zachodzi w wątrobie. W wyniku tego osoba, która przyjęła esperal, odczuwa bardzo nieprzyjemne dolegliwości po spożyciu nawet niedużej ilości alkoholu, natomiast spożycie większej ilości alkoholu może nawet doprowadzić do śmierci. Tym samym osoba, która nadużywa napojów alkoholowych, w obawie przed tymi nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi, powstrzymuje się od picia. Taką metodę leczenia uzależnienia od alkoholu stosuje się w Polsce, również w takich miastach jak Warszawa, natomiast w niektórych krajach metoda te jest uznana za nieetyczną i jest całkowicie zabroniona. Również cena tego zabiegu jest przystępna. 

Jak stosuje się esperal? 

Środek ten ma najczęściej postać implantu, który wszczepiany jest pod skórę, dlatego też potocznie nazywany jest wszywką. W takich miastach jak Warszawa dostępny jest także w postaci tabletek, które należy zażywać zgodnie z zaleceniami lekarza – zazwyczaj jest to jedna tabletka rano przez okres do dwóch tygodni, a następnie pół tabletki tak długo, jak zaleci lekarz. Kuracji nie można jednak stosować dłużej niż 6 miesięcy. Ponadto pierwszą tabletkę, która zawiera esperal (https://chirurg-24.pl/oferta/esperal/), można zażyć po co najmniej 24 godzinnej abstynencji. W przypadku wszywki substancja czynna uwalniana jest stopniowo do krwi. Cena jednej i drugiej kuracji jest bardzo zbliżona. 

Ile kosztuje esperal i czy jest skuteczny? 

Skuteczność esperalu jako środka do leczenia uzależnienia od alkoholu jest bardzo różna. Efekty tak naprawdę w dużej mierze uzależnione są od każdego indywidualnego przypadku. Dla wielu nadużywających takie skutki uboczne jak bóle i zawroty głowy, duszności, drgawki czy przyspieszona akcja serca są wystarczające, aby powstrzymać się od picia, ale dla innych niestety już nie, co może doprowadzić nawet do zawału serca. Cena esperalu w takich miastach jak Warszawa to koszt około 1000 zł, na który składa się zarówno sam preparat, jak i wykonanie zabiegu wszycia. Niemniej cena ta może być nieco niższa zależnie od rejonu Polski. Zabieg ten wykonuje chirurg.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij