wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Lifestyle

Piękne i naturalne, czyli plastry z drewna i kilka sposobów na ich wykorzystanie

Piękne i naturalne, czyli plastry z drewna i kilka sposobów na ich wykorzystanie

Coraz chętniej powracamy do natury i wszystkiego, co jest z nią związane. W dziedzinie dekoracji wnętrz nie jest inaczej. Projektanci często wykorzystują, to co daje nam środowisko naturalne, a jednym z takich ekologicznych elementów są plastry drewna. Niepozorny kawałek brzozy, dębu, czy innego drzewa może posłużyć jako fantastyczna dekoracja wprowadzająca cudowny klimat do naszych wnętrz.

Proste i efektowne, czyli plastry bez obróbki

W sklepach z artykułami dekoratorskimi znajdziemy krążki drewna różnej wielkości. Mogą to być niewielkie kółka lub ogromne koła. To, jak je wykorzystamy, zależy przede wszystkim od naszej wyobraźni, ale jest kilka świetnych sposobów na użycie plastrów drewna bez poddawania ich dodatkowej obróbce. W niejednym czasopiśmie o tematyce wnętrzarskiej możemy zobaczyć efektowne ściany wyłożone takimi krążkami kasztanowca. To doskonały sposób na ocieplenie pomieszczenia. Pokój z taką ozdobą nie wymaga już wiele pracy, ponieważ jest to element tak zachwycający i dominujący, że może zrobić całą aranżację. Duże plastry z drewna idealnie zdadzą natomiast egzamin jako podkładki na stół. Możemy z nich wykonać swego rodzaju talerze dekoracyjne na świeczki lub wazony z kwiatami czy podkładki pod gorące dania. Pomieszczenie udekorowane w ten sposób nabierze bardzo przyjemnej atmosfery, a my nie zaśmiecimy środowiska sztucznymi wyrobami z plastiku.

Drewno na weselu

Wesela z leśnym motywem przewodnim cieszą się w ostatnich latach sporym powodzeniem, a co lepiej stworzy taki klimat, niż naturalne drewno? Małe plasterki drewna będą doskonałym materiałem na wizytówki, które ułożymy na talerzach gości, natomiast duże brzozowe koła cudownie zaprezentują się na stole jako towarzystwo dla wrzosów czy innych roślin kojarzących się lasem. Sporych rozmiarów plastry drewna idealnie zdadzą egzamin jako tzw. podtalerze. Takie ozdoby na pewno wyrwą na gościach ogromne wrażenie, a by pozostać w tej konwencji i zapisać się jeszcze lepiej w pamięci weselników, wręczmy im w ramach drobnego upominku magnesy z naszymi podobiznami wykonane właśnie na takich drewnianych krążkach. Pamiętajmy także, że niewielkie elementy brzozowe przewiązane na butelkach z alkoholem sprawdzą się w roli wieszanych tradycyjnie etykietek z wierszykami od pary młodej.

Sposobów na użycie plastrów drewna jest bardzo dużo i tak naprawdę ogranicza nas tu jedynie wyobraźnia. Są one piękną, naturalną dekoracją, a ilość dostępnych gatunków drzew w postaci takich krążków jest tak duża, że pozwoli nam na wyczarowanie naprawdę ładnej aranżacji.

Udostępnij