wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Ślub

Fotograf ślubny Gdańsk – jak wybrać osobę, która zrobi piękne zdjęcia?

Fotograf ślubny Gdańsk – jak wybrać osobę, która zrobi piękne zdjęcia?

Zdjęcia ślubne to jedna z najważniejszych pamiątek z czasu ślubu i przyjęcia weselnego. Każda młoda para stara się, aby zarówno ślubny reportaż, jak i późniejsza sesja plenerowa miały wyjątkowy charakter. Fotografia ślubna jest domeną wielu osób, które profesjonalnie zajmują się fotografią. Wybór osoby, która zrobi zdjęcia, jest więc w dużej mierze kwestią indywidualnych preferencji. Jednak mimo tego, że głównym kryterium powinien być indywidualny gust państwa młodych, to istnieją uniwersalne rady, które mogą pomóc w wyborze. 

sesja ślubna

Fotografia ślubna Gdańsk — w poszukiwaniu najlepszego fotografa

Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę hasło fotografia ślubna Gdańsk, z pewnością pojawi się wiele wyników. Jak się w tym nie pogubić? Czy cena jest najlepszym wyznacznikiem? Zdecydowanie nie. Należy pamiętać, że strona internetowa w przypadku tego typu zdjęć jest wizytówką osoby, która reklamuje się jako fotograf ślubny. Musi spodobać się nam styl zdjęć, ich kadrowanie oraz obróbka. Profesjonalista jest świadomy tego co robi, używa różnych profesjonalnych technik i programów, ale dla klienta najważniejszy jest przecież efekt końcowy. Istnieją fotografowie specjalizujący się w określonej stylistyce, których zdjęcia mają mocno artystyczny, lub przeciwnie minimalistyczny charakter. Są też osoby, które tworzą reportaż ślubny, mocno dostosowując się do pary młodej i zdjęciowo za nią podążają. 

panna młoda sesja

Zostając jeszcze w temacie strony internetowej typu fotograf ślubny poza samym pierwszym wrażeniem, który można nieco porównać do miłości od pierwszego wejrzenia, jak u pary młodej, należy nieco podrążyć temat. Oprócz estetyki zdjęć zapewne znajdą się tam podstawowe informacje o tym, jakie zdjęcia wykonuje danych fotogram. Część robi plenery tylko w najbliższej okolicy, więc jeśli wymarzymy sobie sesję ślubną w górach, marzenie może być trudne do zrealizowania z tą konkretną osobą. Osobną kwestią jest elastyczność fotografa i chęć słuchania sugestii. Należy więc zastanowić się na ile chcemy mieć wpływ na efekt końcowy, a w jakim stopniu zechcemy poddać się wizji profesjonalisty. 

sesja ślubna las

Zdjęcia ślubne — co wpływa na ostateczny efekt 

Na dobrze, wstępna selekcja zrobiona, ale co dalej. Nie sposób podjąć ostateczną decyzję bez osobistego spotkania z fotografem. Dopiero wtedy będzie szansa, aby ustalić wszystkie szczegóły współpracy. Poza samym efektem zdjęć ważną kwestią jest też samo porozumienie z fotografem i wzajemna życzliwość. Mimo że jest to transakcja, za którą płacimy, należy brać też pod uwagę, że ta obca przecież osoba będzie nam towarzyszyć w bardzo prywatnych, intymnych sytuacjach. Ważne jest zatem, aby czuć się dobrze w jej towarzystwie. 

sesja ślubna morze

Dobry fotograf ślubny, czy też osoba działająca w innym miejscu Polski powinna spisać z nami wszystkie poczynione ustalenia. To zabezpieczenie dla obu stron podsumowujące zakres, jaki ma obejmować sesja ślubna. Praktyka jest tutaj różna i może to być zarówno tradycyjna umowa wymagająca podpisu, jak i podsumowanie wysłane na adres mailowy. Ważne jest jedynie, żeby za ustaleniami ustnymi szło pisemne potwierdzenie w dowolnej formie. Fotograf ślubny Jerzy Ledziński www.ledzinski.pl mówi o tym również na swoim blogu.

ślub sesja

Mamy nadzieję, że porady te będą pomocne w wyborze fotografa ślubnego. Jest to mocno indywidualna kwestia, jednak należy podjąć ją świadomie, aby ostateczny efekt w postaci zdjęć był piękną pamiątką na długie lata. Może to być zarówno kilka zdjęć wykonanych podczas uroczystości, jak i rozbudowany reportaż. Wszystko zależy od tego czego oczekuje młoda para. 

Udostępnij