wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Lifestyle

Świece pieńkowe – doskonała ozdoba na co dzień i od święta

Świece pieńkowe – doskonała ozdoba na co dzień i od święta

W ostatnim czasie różnego rodzaju świeczki oraz świeczniki stały się obowiązkowym elementem wystroju wnętrz zarówno w domach, jak i w restauracjach czy w domach przyjęć. Ciekawym rozwiązaniem są świece pieńkowe, które możemy postawić w mniejszej lub większej ilości na stołach, w zależności od preferencji własnych i charakteru stylizacji. Świece pieńkowe sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i podczas większych przyjęć.

Samodzielna dekoracje

Wysoka i szeroka świeca pieńkowa z powodzeniem może stanowić samodzielną dekorację, która sprawdzi się przede wszystkim we wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym. Organizując przyjęcie w salonie, w którym postawiliśmy właśnie na minimalizm, idealnie sprawdzają się proste, lecz zarazem niebanalne dekoracje. Świeca pieńkowa w kolorze czerwonym lub złotym idealnie sprawdzą się podczas kolacji wigilijnej, a także bożonarodzeniowego obiadu. Tymczasem świece pieńkowe w kolorze srebrnym możemy zapalić podczas karnawałowej zabawy, zaś w kolorach pastelowych idealnie wyglądają na stołach wielkanocnych.

W połączeniu z kwiatami

Świece pieńkowe idealnie wyglądają w połączeniach z różnego typu dodatkami florystycznymi. Ze względu na swój niezwykle prosty kształt, można ich użyć do przygotowania różnego typu świeczników oraz stroików. Dlatego też świece pieńkowe tak często wybierane są przez restauratorów, a także właścicieli domów przyjęć. To właśnie oni muszą zadbać o niebanalne i przyciągające uwagę gości dekoracje, które – z drugiej strony – nie mogą być zbyt proste. Świece pieńkowe w dużej ilości mogą rozświetlić każdą salę przyjęć, doskonale sprawdzą się także w ogrodach czy na przyjęciach plenerowych. Ciekawym rozwiązaniem będzie umieszczenie świec pieńkowych w dużych wazonach – tego typu aranżacja doda elegancji i klasy każdemu przyjęciu, bez względu na jego rodzaj czy miejsce, w którym się odbywa.

Dlaczego warto wybrać świece pieńkowe?

Za pomocą świec pieńkowych możemy stworzyć ciekawe dekoracje, które doskonale wyglądają zarówno w mieszkaniach, jak i w domach przyjęć. Dobrze jest je wybierać przede wszystkim dlatego, że niewykorzystane sztuki możemy postawić na stole bądź na półce w salonie. Restauratorzy, którzy wybierają świece pieńkowe w białych kolorach, mogą wykorzystać je jako element dekoracyjny na różnego typu przyjęciach – na weselach, komuniach czy uroczystościach rocznicowych. Pamiętajmy, że świece pieńkowe same w sobie nie kosztują zbyt wiele, natomiast dzięki nim przygotujemy niebanalne, niezwykle efektowne ozdoby.

Udostępnij