wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Wesele

Suknia ślubna vintage – luksus, na który możesz sobie pozwolić?

Suknia ślubna vintage – luksus, na który możesz sobie pozwolić?

Każda Panna Młoda wie, że suknia ślubna jest prawdziwą atrakcją każdego wesela. Z pewnością wszyscy zwrócą na nią uwagę, więc musi być spektakularna. Równocześnie musi dobrze podkreślać sylwetkę Panny Młodej oraz pasować do motywu przewodniego uroczystości. W ostatnich latach rosnącą popularnością cieszą się suknie ślubne w stylu vintage. Suknia ślubna vintage – czym się charakteryzuje? Kto powinien ją nosić?

Suknia ślubna vintage – w dobrym stylu

Bogate suknie ślubne jak dla księżniczki pomału wychodzą z mody. Wcześniej każda Panna Młoda o takiej marzyła, ale teraz jest ona już coraz częściej uważana za coś w kiepskim stylu. Takie suknie pasują na wielkie i wystawne wesela, które obecnie też są już coraz rzadziej wybierane przez Młodych. Tym bardziej że warunki epidemiczne uniemożliwiają ich organizację. W związku z tym Panny Młode coraz częściej szukają alternatywy dla nowoczesnych sukni i chcą czegoś bardziej zaskakującego. Tutaj właśnie na scenę wkracza suknia ślubna vintage. Są to kreacje pasujące stylem do minionych epok. Najczęściej składa się na nie sporo koronki, a często nawet ręczne hafty. Suknie te są skromne – zarówno pod względem kroju jak i ozdób. Nie znajdziemy na nich połyskujących dżetów i cekinów, a jedynie klasyczne elementy. Często suknie te mają długie rękawy, a nawet wysokie kołnierzyki.

Zobacz także: https://www.wnetwesele.pl/dla-kogo-krotkie-suknie-slubne/

suknia ślubna

Na pewno wygodniejsze

Suknia ślubna vintage wyróżnia się klasyczną formą. Można powiedzieć, że bardziej przypomina codzienną sukienkę niż bogatą suknię ślubną na kole. Co za tym idzie – dużo wygodniej można się w niej poruszać. To z kolei oznacza komfort dla Panny Młodej, której łatwiej będzie tańczyć, siadać i wstawać, korzystać z toalety, a nawet wsiadać do samochodu. Może się to wydawać banalne, ale w rzeczywistości ma ogromne znaczenie. Dzięki temu Panna Młoda będzie mogła czuć się swobodniej na własnym weselu, a tego nie sposób przecenić. Jeśli nie chcesz tradycyjnej, białej sukni ślubnej zobacz alternatywy dla białej sukni ślubnej.

Wyróżnij się

Zdecydowanie się na suknię ślubną vintage wcale nie oznacza, że całą uroczystość musi być urządzona w takim stylu. Takie suknie najczęściej doskonale pasują do nowoczesnego charakteru imprezy. By nadać im pazura, wystarczy zestawić suknię ze skórzaną ramoneską albo dżinsową kurtką z malowanym napisem na plecach. To prosty sposób na to, by przełamać tradycyjny charakter kreacji. Suknie w stylu vintage najczęściej są dostępne w klasycznych kolorach – odcieniach bieli. Dlatego też pozwalają na sporo szaleństwa w doborze dodatków do kreacji. Będą świetnie prezentowały się z kolorowym wiankiem lub barwną biżuterią w odcieniu przewodnim uroczystości.

vintage suknia

Polecamy: https://www.wnetwesele.pl/suknie-slubne-z-tiulu-jako-jedne-z-najbardziej-popularnych-modeli-sukni/

Udostępnij