wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Wesele

Czy druhny na weselu są popularnym trendem?

Czy druhny na weselu są popularnym trendem?

Na wielu zagranicznych filmach widać piękne druhny, które uświetniają wesele. Są to kobiety ubrane w pasujące do siebie sukienki, które przyciągają uwagę i stanowią świtę dla Panny Młodej. W Polsce jednak są one jednak pewną nowością. Czy ich zapraszanie staje się coraz bardziej popularne? Jak rozwija się ten trend? Czy to nowy hit?

Inna ceremonia

Druhny na weselu nie są jeszcze zbyt popularne w Polsce. Nie ulega jednak wątpliwości, że w przyszłości najprawdopodobniej będą one bardziej rozpowszechnione. Wynika to z kilku faktów. Po pierwsze – w katolickiej ceremonii nie ma miejsca na udział druhny. W tej ceremonii rolę odgrywają jedynie świadkowie. Ceremonie świeckie pozostawiają jednak dużo więcej swobody. Ślub cywilny można obecnie wziąć nawet poza siedzibą urzędu. Można więc czasem pozwolić sobie na dodatkowe odstępstwa od schematu i przeprowadzić uroczystość zgodnie z własnym scenariuszem. Z wielu różnych względów coraz więcej Młodych Par decyduje się na ten typ ślubu. Dzięki temu ich dzień może wyglądać dokładnie tak, jak to sobie zaplanowali.

Dopasowane kreacje

Druhny na weselu zawsze przyciągają spojrzenia innych gości. Powinny więc odpowiednio się prezentować. Zgodnie z tradycją są one ubrane w takie same lub bardzo podobne do siebie suknie. Bardzo często są one w jakimś stopniu związane także z suknią ślubną Panny Młodej np. mają podobny krój lub takie same ozdoby jak ona. Bardzo często są one też dopasowane do koloru przewodniego wesela, co sprawia, że świetnie wpisują się w wystrój i dobrze prezentują się na zdjęciach. Czasami Młodzi kupują suknie dla druhen lub dokładają się do ich zakupu. Dzięki temu mogą mieć większy wpływ na ich wygląd podczas uroczystości. W polskiej tradycji ubranie przez kilka kobiet takiej samej kreacji jest wciąż traktowane raczej jako błąd i powód do zawstydzenia, więc przekonanie druhen do ubrania tego samego może być trudne.

Ile druhen?

Warto też zastanowić się nad liczbą druhen na weselu. Na wielkich amerykańskich weselach jest ich zazwyczaj sześć, choć zdarzają się też uroczystości, na których jest ich więcej. Trzeba też pamiętać, że na weselu powinno być tyle samo drużb co druhen. Dzięki temu mogą się oni dobrze prezentować na zdjęciach oraz ustawić się przy ołtarzu w sposób symetryczny i miły dla oka. Oznacza to, że sześć druhen to aż dwanaście dodatkowych osób w samym sercu ceremonii. W niektórych warunkach np. w ciasnym urzędzie nie jest możliwe ich wygodne rozmieszczenie. Decydując się na dużą liczbę druhen, powinno się o tym pamiętać.

Udostępnij