wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Moda

Woalka – jak ją nosić i kiedy?

Woalka – jak ją nosić i kiedy?

Piękne, wypielęgnowane włosy są największą ozdobą kobiety. Można z nich stworzyć wiele ciekawych uczesań i fryzur, bez względu na to, czy nosi się je długie, półdługie czy krótkie. Jedną z możliwości jest również ozdabianie fryzury za pomocą różnego rodzaju dodatków. Popularne są na przykład spinki z perłami, grzebyki do włosów, turbany. Od pewnego czasu coraz więcej kobiet sięga również po turbany i woalki. Ten dodatek, wcześniej zarezerwowany na przykład dla mody ślubnej, teraz znacznie częściej pojawia się na polskich ulicach.

Woalka na ślub

Woalka może być doskonałym elementem urozmaicającym stylizację ślubną. Sprawia, że stylizacja jest nieoczywista, ma w sobie odrobinę awangardy, bo przecież to nie jest codzienny dodatek, z którego korzysta każda przeciętna panna młoda. Welony, kwiaty wpiętę we włosy, diademy i tiary są zdecydowanie chętniej wybierane. Dlatego jeśli panna młoda chce zrobić naprawdę piorunujące wrażenie, gdy wybierze woalkę, ma na to większą szansę. Do jakich kreacji ślubnych pasuje woalka? Bez wątpienia do sukienek prostych, minimalistycznych, eleganckich. Najpiękniej prezentuje się z sukienkami, które ładnie opływają linię ciała, mają tak zwaną geometryczną formę. Takich nowoczesnych sukienek nie brakuje, to jeden z mocnych trendów w modzie ślubnej. Do minimalistycznych kreacji woalka będzie jak znalazł, stając się bardzo mocnym punktem całej stylizacji. Trzeba tylko pamiętać o tym, że najlepiej mocuje się ją na głowie wtedy, gdy włosy są upięte. Odpada raczej zatem fryzura z rozpuszczonych włosów. Kok jest lepszym wyborem.

Woalka na co dzień

Czy istnieją inne sytuacje w codziennym życiu kobiety, w których może ona zakładać bezkarnie woalkę? Wszystko zależy od tego, w jakim stylu nosi się kobieta. Od pewnego czasu popularne są między innymi woalki noszone wraz z czapkami, które nazywane są z języka angielskiego beanie. Takie czapki świetnie wyglądają w stylizacjach sportowych, a także smart casual. Można zakładać je zatem do jeansów i marynarki, sportowych butów, które noszone są wraz z eleganckim płaszczem. To małe modowe pomieszanie z poplątaniem, które naprawdę wygląda świetnie. Woalkę na co dzień raczej nie stosuje się w eleganckich stylizacjach, na przykład z damskimi garniturami. To nie wygląda dobrze. W takich klasycznych zestawach woalka może być natomiast dodatkiem w pewnej sytuacji, która wymaga wyjątkowej powagi. Mowa tutaj o pogrzebie. To właśnie wtedy można założyć woalkę, która staje się elementem stylizacji, ale jednocześnie spełnia też bardzo praktyczną funkcję. Zwyczajnie ukrywa twarz, pozwalając bardziej intymnie przeżywać emocje.

Udostępnij