wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Wesele

Ślub sponsorowany – hit czy kit?

Ślub sponsorowany – hit czy kit?

Ślub sponsorowany to dość nowe zjawisko. W Polsce nie jest ono jeszcze zbyt popularne, ale z pewnością z czasem coraz więcej Młodych Par się nim zainteresuje. Na razie śluby sponsorowane budzą kontrowersje. Są osoby, którym takie rozwiązanie bardzo się podoba oraz takie, które są do niego nastawione negatywnie. A gdzie leży prawda? Czy ślub sponsorowany to hit, czy może jednak kit?

Współpraca z firmami

Sponsorowana uroczystość polega na tym, że finansują ją różnego rodzaju firmy w zamian za ich reklamę. Najczęściej są to firmy, które zajmują się przygotowywaniem bukietów, wypożyczalnie zastawy stołowej, fotografowie, sale bankietowe, DJ, orkiestry itd. Możliwości jest bardzo dużo, ale zawsze trzeba pamiętać, że usługa lub produkt nie są darmowe, a udostępniane w zamian za reklamę. Oznacza to, że młodzi również mają względem sponsorującej firmy pewne obowiązki np. umieszczenie logo w widocznym miejscu, zgodę na marketingowe wykorzystanie zdjęć.

Nie dla wszystkich

Ślub sponsorowany jest świetną szansą dla osób, które marzą o wspaniałym weselu, ale ich na nie nie stać. To sponsorzy biorą na siebie dużą część kosztów, a czasami nawet wszystkie. Równocześnie jednak trzeba pamiętać, że nie na każde wesele znajdą się sponsorzy. Wiele zależy od tego, jak propozycję współpracy przedstawią Młodzi oraz od tego, co ich wyróżnia. Bardzo ważny jest też ich potencjał marketingowy. Żaden sponsor nie będzie przecież zainteresowany reklamą, która nie dotrze do odbiorców albo będzie dla nich nieciekawa. Pamiętajmy, że z perspektywy firmy sponsorującej wesele jest eventem reklamowym i ostatecznie poniesione przez nią koszty muszą się zwrócić. Tutaj możemy też zaznaczyć, że śluby ze sponsorami są bardzo popularne wśród gwiazd i celebrytów.

Sporo kontrowersji

Nie ma nic złego w szukaniu sponsorów dla swojej uroczystości. Na zachodzie jest to bardzo popularna praktyka. W Polsce jednak często jest ona odbierana jako rodzaj żebractwa, a przez to jest też niemile widziana – zwłaszcza przez weselnych gości starej daty. Warto jednak pamiętać, że ślub i wesele to święto Młodych i to oni powinni decydować o ich ostatecznym kształcie. Jeśli więc marzycie o pięknym weselu, ale was na nie nie stać – to powinniście zastanowić się, czy ślub sponsorowany nie będzie dla was najlepszym rozwiązaniem. To wyjątkowa szansa na to, by mieć imprezę marzeń i równocześnie nie wydać na nią kroci. Koniecznie trzeba też pamiętać, że zwrócenie się z propozycją współpracy wcale nie oznacza, że zostanie ona przyjęta.

Udostępnij