wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Moda

Panna Młoda w czerwieni – nowoczesny trend czy brak gustu?

Panna Młoda w czerwieni – nowoczesny trend czy brak gustu?

Czerwone suknie ślubne cieszą się rosnącym zainteresowaniem Panien Młodych. Bez wątpienia jest to strój, który przyciąga spojrzenia i wyróżnia się na tle zwykłych, białych sukni. Czy Panna Młoda w czerwieni to nowoczesny trend, czy może przejaw braku dobrego gustu?

Dla buntowniczek

Nie można mieć wątpliwości co do tego, że czerwona suknia ślubna nie jest dla każdego. To kolor, w którym nie każdy czuje się dobrze. Czerwień bywa uznawana za zbyt krzykliwą, więc nie jest to kolor dla osób, które nie lubią zwracać na siebie uwagi. Czerwona suknia to wspaniała kreacja dla buntowniczki. Dla kogoś, kto lubi łamać schematy i wybijać się ponad przeciętność. To również odpowiedni odcień dla pań, które chcą pokazać, że są niezależne od tradycji i nie boją się jej przełamać. W związku tym czerwień jest doskonała dla buntowniczek, które kochają zaskakiwać.

Dla osób o bladej lub śniadej cerze

Czerwona suknia musi dobrze współgrać z odcieniem skóry Panny Młodej. W zależności od odcienia dobrze komponuje się z jasną, porcelanową skórą albo ze śniadą karnacją. Czerwień w zestawieniu z ciemną skórą prezentuje się wyjątkowo drapieżnie i tajemniczo. Lepiej jednak unikać tego koloru w przypadku rumianej skóry i takiej, która jest skłonna do zaczerwienień i podrażnień. Czerwona suknia będzie dodatkowo podkreślała takie cechy karnacji i będzie je uwypuklała, a to nie będzie wyglądało zbyt dobrze.

Koniecznie dopasowana do stylu wesela

Nie może być tak, że Panna Młoda wystąpi w czerwieni, a cała uroczystość ślubna i weselna będzie tradycyjna aż do bólu. Powinno się zadbać o to, by całość imprezy była spójna. Oznacza to, że jeśli wprowadzamy mocny akcent kolorystyczny w postaci sukni, to powinniśmy pójść o krok dalej i wybrać czerwień (lub dopasowany do niej odcień) na kolor przewodni całej uroczystości. Czerwona suknia jest jak zapowiedź niesamowitej imprezy i łamania schematów na każdym kroku. Dobrze jest więc zadbać o to, by nie rozczarować swoich gości i po mocnym akcencie, jakim jest niezwykła suknia zadbać o równie intensywne wrażenia podczas całej uroczystości.

Pan Młody

Dobrze, jeśli strój Panny Młodej koresponduje ze strojem Pana Młodego. Jeśli więc suknia jest czerwona, to Pan Młody powinien mieć w tym samym odcieniu muszkę lub krawat. W zależności od typu garnituru może on mieć w tym odcieniu poszetkę, a w przypadku smokingu – pas. Dzięki temu Młodzi już na pierwszy rzut oka będą prezentowali spójny i przemyślany wizerunek i nikt nie będzie miał wątpliwości, że są parą.

Udostępnij