wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Moda

Czy wianek zamiast welonu to dobry pomysł?

Czy wianek zamiast welonu to dobry pomysł?

Moda ślubna się zmienia. Nie można się temu dziwić. Każda Panna Młoda chce przecież prezentować się doskonale i równocześnie chce wyglądać wyjątkowo. Dlatego też panie coraz śmielej zastępują tradycyjne elementy ślubnej garderoby czymś zupełnie nowym. Tak właśnie jest w przypadku ozdób włosów i głowy. Jak to wygląda w rzeczywistości? Czy wianek zamiast welonu to dobry pomysł?

Po słowiańsku

Wianki kwiatowe nawiązują do tradycji słowiańskiej. To coś, co kojarzone jest z kultem pogańskich bożków. Równocześnie jednak trzeba zaznaczyć, że tradycyjnie wianek nosiły panny i to właśnie on je wyróżniał. Założenie kwiatowego wieńca na własny ślub jest więc kolejnym już – obok białej sukni – symbolem czystości i niewinności. Dzięki temu wianek wpisuje się też w tradycję chrześcijańską i można zakładać go na uroczystość kościelną.

Piękna ozdoba

Wianek upleciony ze świeżych kwiatów z pewnością przyciąga spojrzenia. Jest to ozdoba wyjątkowo piękna i dobrze komponuje się z innymi elementami stroju Panny Młodej. Warto zadbać o to, by wianek był wykonany z tych samych gatunków kwiatów, co bukiet. Wianki doskonale wpisują się w śluby i wesela w stylu greenery oraz boho. To właśnie na nich szczególnie ważne są kwiaty i naturalne ozdoby w stonowanych i świeżych odcieniach.

Nie zasłania twarzy

Jest to dość oczywiste, ale wciąż warto to podkreślać. Wianek w przeciwieństwie do welonu nie zasłania twarzy. Nie ma więc ryzyka, że zniszczy makijaż. Trzeba też pamiętać, że nawet krótki welon może przeszkadzać w swobodnym poruszaniu się, tańcu czy nawet w tak prozaicznej czynności jak siadanie, czy jedzenie. W przypadku wianka Panna Młoda w ogóle może zapomnieć, że ma go na głowie. To oznacza dla niej większą swobodę ruchów, a w dalszej konsekwencji -wygodę. Welon podczas wesela jest odsłonięty, ale wciąż jest obecny, bo jego ściągnięcie często oznacza zrujnowanie fryzury. W przypadku wianków nie ma tego problemu. Po prostu można pozostawić go na głowie przez całą uroczystość. Kwiaty są lekkie, a dobrze przypięte do włosów nie przesuwają się i nie osuwają, ale zostają na swoim miejscu.

Są modne

Kolejnym atutem wianków jest to, że są niezwykle modne. Od kilku sezonów welony są passe. Panny Młode chcą pokazywać się swoim gościom w pełnym rozkwicie, a imponujące kwiaty temu sprzyjają. Nie można się więc dziwić, że wianki są modne. Warto też wiedzieć, że łatwo je wpisać w szereg ozdób używanych podczas uroczystości, co czyni je spójnymi i dopasowanymi do siebie w każdym calu.

Udostępnij