wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Wesele

Gipsówka florystyka ślubna – czy warto ją wybierać?

Gipsówka florystyka ślubna – czy warto ją wybierać?

Gipsówka jest rośliną, która jest bardzo często wykorzystywana we florystyce. Najczęściej jest ona biała, choć zdarzają się też okazy w odcieniach fioletu. Wyróżniają ją malutkie kwiatki, które nadają kompozycjom objętości. Czy warto po nią sięgać? Czy może jej wybór jest już niemodny?

Gipsówka florystyka ślubna

Gipsówka doskonale sprawdza się przy tworzeniu kompozycji na ślub. Na tę okazję bardzo ważna jest objętość bukietów i wieńców. Mają one być okazałe i imponujące. Gipsówka może pomóc w osiągnięciu tego efektu i niewydawaniu ogromnych kwot. Ta roślina jest tania, a co za tym idzie, bardzo często floryści decydują się na jej użycie. W przypadku zastosowania we florystyce ślubnej kolejną ważną zaletą gipsówki jest jej kolor. Biel doskonale pasuje do tej uroczystości, a poza tym dobrze uzupełnia inne kolory. Niezależnie więc od tego, jaki odcień będzie motywem przewodnim. Biel z pewnością dobrze się w niego wpasuje i nie przytłoczy go.

Trwała

Mówiąc o zaletach gipsówki, nie można zapominać o tym, co jest w tym wypadku najważniejsze – o jej trwałości. Jest to roślina, która nawet po ograniczeniu dostępu do wody i wyschnięciu nie będzie wyglądała źle. Wysuszona gipsówka nie obsypuje się i nie kruszy. Kolor kwiatów się nie zmienia, tylko łodygi delikatnie blakną. Oznacza to, że gipsówka może być wkomponowana w dekoracje, które z różnych przyczyn nie mogą mieć dostępu do wody i przez kilka dni będzie prezentowała się wciąż dobrze i świeżo. Tym samym można ją wykorzystać do przygotowywania dekoracji i ozdób nawet na kilka dni przed uroczystością. To dość wyjątkowa zaleta, bo większość kwiatów może być wykorzystywana do tworzenia kompozycji florystycznych na krótko przed ich prezentacją. W przeciwnym wypadku kwiaty tracą kolor i więdną. W efekcie nie prezentują się już byt dobrze. Gipsówki na szczęście to nie dotyczy.

W stylu retro

Gipsówka na ślubach jest wciąż wykorzystywana do tworzenia kompozycji kwiatowych. Ma zalety, które sprawiają, że jej wybór jest dość oczywisty. Równocześnie trzeba jednak pamiętać, że najnowsze trendy nie sięgają po gipsówkę i białe róże, mimo że taki zestaw kiedyś był hitem uroczystości ślubnych. Obecnie raczej nie jest to szczyt mody. W tworzeniu nowoczesnych kompozycji kwiatowych gipsówkę zastępuje się raczej roślinami o estetycznych, zielonych liściach. Wyjątkiem są imprezy w stylu retro i vintage. Na nich gipsówka wciąż jest bardzo popularna i stanowi najczęściej wykorzystywane uzupełnienie kompozycji.

Udostępnij