wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Ślub

Na co zwrócić uwagę wybierając pudełka na torty?

Na co zwrócić uwagę wybierając pudełka na torty?

Opakowania cukiernicze to ważny element wyposażenia wszystkich lokali oferujących wypieki. Wśród takich przedmiotów odnaleźć można pudełka o odmiennych kształtach i wykonane z różnych materiałów. Poszczególne rodzaje posiadają właściwości dopasowane do wielu sytuacji. Czym kierować się przy wyborze pudełek na torty?

Bezpieczne i przyjazne opakowania

Pudełka na torty i ciasta muszą być produkowane z przyjaznych dla zdrowia materiałów. Poszukując takich akcesoriów, należy upewnić się, że posiadają certyfikaty, które umożliwiają ich bezpieczny kontakt z żywnością. Materiały na opakowania gastronomiczne nie mogą wydzielać żadnych toksycznych substancji. Dobrze również, jeśli są hipoalergiczne. Warto decydować się na pudełka, których sztywne ścianki zapobiegną zgnieceniu zawartości. Dzięki temu łatwiej będzie przewozić większe ilości ciasta.

Praktyczne rozwiązania

Wybierając pudełka na torty, które mają być przede wszystkim funkcjonalne, warto zdecydować się na modele wyposażone w uchwyty. Dzięki specjalnym uszkom z grubej tektury lub kartonu, opakowania typu „koszyczek” umożliwiają łatwe i wygodne przenoszenie tortów. System ich składania gwarantuje również pewne i bezpieczne zamknięcie. Wśród pozostałych rodzajów pojawiają się pudełka zamykane osobną pokrywą i jednoczęściowe, składane egzemplarze. Istotne jest również dopasowanie wymiarów pudełek na torty do wielkości wypieków, jakie mają być w nich przechowywane. Ciekawą opcją są opakowania na torty piętrowe.

Materiał i wzornictwo

Pudełka na torty wykonywane są z kartonu, tektury oraz plastiku. Można ponadto odnaleźć modele w naturalnym kolorze surowca, bielone i ozdobne. Aby deser estetycznie się prezentował, warto umieścić go w kartonowym pudełku z tzw. „okienkiem” z plastiku. Poszczególne tworzywa różnią się wytrzymałością. Zaleca się zwrócić uwagę na gramaturę wykorzystanego materiału. Wszystkie nowoczesne opakowania wykonane są z bezwonnych tworzyw, dzięki czemu ich wykorzystanie nie wpływa na smak lub zapach przechowywanych w nich ciast. Warto dopasować wzór pudełka na tort do sytuacji. Ozdobne modele mogą posiadać motywy związane z konkretnymi okazjami lub uniwersalne designy. Wielu osobom do gustu przypadną torty spakowane w ekologiczne brązowe kartony, które można ozdobić naturalnym, roślinnym sznurkiem.

Poszukując pudełek do piekarni lub cukierni, warto wyposażyć się w egzemplarze w różnym stylu, dopasowane do wielkości oferowanych produktów. Możliwość wybrania jednego spośród wielu rodzajów opakowań spełni oczekiwania wszystkich klientów.

Udostępnij