wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Lifestyle

Zabawy na wieczór panieński – ciekawe pomysły

Zabawy na wieczór panieński – ciekawe pomysły

Wieczór panieński powinien być niezapomnianą imprezą. To jedyna taka noc w życiu. Kiedyś była ona organizowana w noc przed ślubem, ale współczesne panny młode mają zbyt dużo na głowie, by czekać z zabawą tak długo. Dlatego wieczory panieńskie urządza się przynajmniej kilka tygodni przed samym ślubem. Na wieczorze panieńskim musi być sporo ciekawych zabaw, które podgrzeją atmosferę i będą okazją do tworzenia świetnych wspomnień. Jakie zabawy na wieczór panieński są najbardziej popularne?

Gotowe gry

Obecnie w sklepach z artykułami ślubnymi często można znaleźć także specjalne gry, które zaprojektowano z myślą właśnie o wieczorach panieńskich i kawalerskich. Są to zabawne gry, które najczęściej rozgrywa się z użyciem kart. Są jednak także gry ze zdrapkami z serii prawda czy wyzwanie oraz testy znajomości panny młodej. Dzięki nim zabawa może w kilka chwil nabrać tempa. Pewną ciekawostką są też gry, które wykorzystują w rozgrywce alkohol. Są to różnego typu alkowyzwania, których wygranie wiąże się z symbolicznymi nagrodami. Podczas nich można też spróbować nowych drinków i odważyć się wypić dotychczas nieznanych trunków – i to wszystko w imię dobrej zabawy.

wieczór panieński zabawy

Zabawy na wieczór panieński – zakazane słowa

To gra, którą można prowadzić przez cały wieczór. Panna młoda ze swoją drużyną ustalają listę słów, których tego wieczora nie można wypowiadać. Powinny one być związane ze ślubem tak, by powstrzymanie się przed ich użyciem było naprawdę czymś bardzo trudnym. W tej grze im więcej wpadek tym zabawniej. Konieczne jest też ustalenie kary za użycie słowa z listy. Może to być wypicie drinka spoza kolejki albo też coś bardziej odważnego — zaśpiewanie na głos fragmentu piosenki lub zrobienie sobie zabawnego zdjęcia i wysłanie go do pana młodego. Pomysłów na kary może być wiele, ale bardzo ważne, by były one zabawne. Dzięki temu wieczór będzie bardziej intensywny i pozostawi po sobie lepsze wspomnienia. Zobacz także: wieczór panieński w stylu boho.

Ciepło-zimno

Tę grę zna każdy. Polega ona na tym, że jedna osoba chowa przedmiot, a ktoś inny musi go odszukać. W ramach podpowiedzi osoba chowająca może udzielać krótkich podpowiedzi – „ciepło”, gdy schowany przedmiot jest blisko i „zimno” – gdy jest daleko. By była to zabawa bardziej odpowiednia dla dorosłych, można jej dodać trochę pikanterii i zaproponować wypicie kolejnego drinka za każdy odnaleziony przedmiot. Dzięki temu uczestniczki zabawy będą bardziej zmotywowane do tego, by je odnaleźć. Podczas tej zabawy można też wręczyć prezenty pannie młodej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by znalazła je sobie sama. W ten sposób emocje będą stopniowane i na pewno łatwiej będzie je zapamiętać.

Kto zna lepiej pannę młodą?

To bardzo ciekawa zabawa, która sprawdzi się tylko wtedy, gdy wszystkie uczestniczki dobrze znają pannę młodą i mają wspólne wspomnienia. Zabawa polega na tym, że każda z zaproszonych osób ma napisać zabawną historyjkę z panną młodą w roli głównej. Powinno to być jakieś wyjątkowe wspomnienie, które obudzi uśmiech na twarzach zebranych. Historie nie mogą być podpisane — mają być anonimowe. Panna młoda odczytuje je na głos i jej zadaniem jest odgadnięcie, kto jest autorem danej historii. Dzięki tej zabawie panna młoda może budować relacje ze swoimi przyjaciółkami, wspominać piękne zdarzenia i myśleć o tym, jak długą drogę przeszły razem. To bardzo ważne tematy, które powinny się pojawić na zakończenie panieńskiego życia. W ten sposób można nauczyć się bardziej je doceniać.

Zobacz także: https://atelierslubne.pl/weselne-pomysly-na-zabawy/

Czy znasz pannę młodą?

Pytania na wieczór panieński też mogą okazać się fantastyczną grą. Dla wygody można je wcześniej spisać na kartce lub skorzystać z gotowych list, które można znaleźć w internecie. Gra polega na tym, że zadaje się pytania dotyczące panny młodej, a uczestniczki muszą kolejno na nie odpowiadać. Jeśli się pomylą — piją drinka. Jeśli odpowiedzą prawidłowo, to na pytanie odpowiada kolejna osoba. Dzięki tej grze w centrum wydarzeń stanie panna młoda i to na niej skupi się uwaga wszystkich. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w końcu to właśnie ona jest gwiazdą tego wieczoru. Trzeba jednak pamiętać, że taka gra może nie spodobać się introwertykom, więc dobrze jest zastanowić się wcześniej, czy powinna ona być umieszczona w planie imprezy.

zabawa na wieczór panieński

Zabawy na wieczór panieński – Prawda czy wyzwanie?

„Prawda czy wyzwanie” to gra, która cieszy się dużą popularnością w Ameryce. W Polsce wciąż jest pewną nowością, ale w Stanach grają w nią nawet dzieci. Oczywiście wersja tej zabawy na wieczorze panieńskim jest zdecydowanie mniej grzeczna. Uczestniczki zadają sobie nawzajem pytanie „Prawda czy wyzwanie?”. Jeśli ktoś odpowie „prawda” to musi odpowiedzieć szczerze na zadane pytanie. Zwykle są to pytania, które mają na celu zawstydzenie odpowiadającego. Można się więc spodziewać pytań bardzo intymnych i niewłaściwych w żadnej innej sytuacji. Odpowiedź „wyzwanie” oznacza przyjęcie jakiegoś trudnego zadania. Może ono być wcześniej zaplanowane i zapisane na karteczce, którą trzeba wylosować. Zadania można też wymyślać na bieżąco. Najważniejsze by były dość trudne… i zawstydzające. W przeciwnym wypadku nie byłyby wyzwaniem.

Wśród nich możesz znaleźć takie zadania jak:
– Postaw drinka obcemu mężczyźnie.
– Poproś kogoś o to, żeby postawił Ci drinka.
– Zatańcz na stole.
– Poproś obcego mężczyznę o selfie.
– Zbierz numery od 3 obcych mężczyzn.
– Zapytaj kogoś obcego o kolor majtek.
– Opowiedz najbardziej zawstydzającą historię z Twojego życia.
– Poproś do tańca kogoś obcego.
– Zrób sobie zdjęcie z DJ-em albo barmanem.

Pomysłów na wyzwania jest bardzo dużo. Można je mnożyć właściwie bez końca, więc gra może trwać całkiem długo. Zdecydowanie ciekawsze są wyzwania wymyślane dla konkretnych uczestniczek, niż te losowane z gotowej puli. Dzięki temu mogą one być dobrze dobrane od konkretnych osób i być szczególnie zabawne.

Zabawy na wieczór panieński – w klubie a w domu

Trzeba też zaznaczyć, że wieczory panieńskie są bardzo różne. Nie wszystkie są przecież organizuje się w klubach, ale wiele z nich przygotowuje się w domu. Zabawy muszą więc dobiera się do realnych warunków. Trudno wyobrazić sobie, by podczas kameralnego spotkania w domowym salonie, możliwe było zaczepianie obcych ludzi lub barmanów. Bardzo ważne jest też nastawienie samej panny młodej i uczestniczek imprezy. Większość zabaw na wieczór jest dość odważna i nie wszyscy mogą czuć się dobrze podczas ich wykonywania. Warto więc ustalić wcześniej, czy wszyscy są zainteresowani takimi zabawami. Jeśli sama panna młoda jest im przeciwna, to lepiej z nich zrezygnować. Na wieczorze panieńskim można się doskonale bawić także bez takich zabaw. Są one ciekawym dodatkiem, który sprawia, że ta impreza jest rzeczywiście wyjątkowa. Nie powinno się jednak rezygnować z własnego komfortu psychicznego.

Wieczór panieński może być okazją do zabawy, ale najlepiej jest wcześniej uzgodnić to z panną młodą, która jest gwiazdą większości tych zabaw. Jeśli jest ona osobą spokojną i nieśmiałą, to najprawdopodobniej zabawy nie przypadną jej do gustu i spędzi przyjemniej czas przy pysznym cieście, smacznych przekąskach i subtelnym winie. To też bardzo dobry sposób na spędzenie wieczoru w gronie przyjaciółek.

Udostępnij