wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Ślub

Śluby tematyczne – jak zorganizować? O czym pamiętać?

Śluby tematyczne – jak zorganizować? O czym pamiętać?

Ślub tematyczny jest dużym wyzwaniem, ponieważ podczas organizacji trzeba z dbałością podejść do każdego z elementów, które muszą być ze sobą spójne i razem tworzyć wyjątkową całość. Wesela tematyczne są coraz popularniejsze i zapewniają świetną zabawę oraz wyjątkowe efekty, które na zawsze zapadają w pamięci.

Śluby tematyczne – najpopularniejsze motywy

Para młoda często wybiera niestandardowe motywy inspirowane ulubionymi książkami lub filmami. Bywa jednak tak, że wybór pada na jeden z dwóch najpopularniejszych motywów, którymi są:

* motyw rustykalny – jest nawiązaniem do prostego stylu wiejskiego. Materiałami dominującymi jest drewno, kamień oraz słoma, a elementy dekoracyjne są lekkie i idealnie komponują się z wiejskim klimatem. Kolorami tego motywu jest brąz, zieleń, szarość, a także kolory i motywy kwiatowe. Wesele w tym stylu najczęściej odbywa się w karczmie, stodole lub pod gołym niebem w sadzie. Menu zawiera tradycyjne potrawy oraz regionalne przysmaki, a stroje pary młodej powinny być lekkie, proste i skromne,

* motyw glamour – charakterysuje się bogactwem oraz przepychem. Wesele w tym stylu odbywa się na sali, którą może być dworek lub pałacyk. Kolorami przewodnimi tego stylu są złoto, srebro, granat oraz zieleń. We wnętrzach ozdoby powinny być wykonane ze szkła, kryształów. Mosiężnych ram oraz świeczników. Kwiaty, jakie wykorzystywane są w tym motywie, to róże, hortensje oraz orchidee wstawione do porcelanowych wazonów. Suknia panny młodej musi być wykwintnie oraz bogato zdobiona, a pan młody powinien założyć frak lub smoking.

Kiedy organizuje się śluby tematyczne, a kiedy nie?

Wesele tematyczne można zorganizować kiedy para młoda ma ulubioną historię, która może być inspiracją do organizacji ślubu. Miło jest wtedy kiedy rodzina i znajomi lubią tę samą historię, ponieważ świetnie odnajdą się oni w takiej aranżacji i będą się dobrze bawić.
Ślubu tematycznego nie powinno się organizować, kiedy motyw przewodni wybierany jest na siłę oraz wtedy, gdy para młoda nie jest przekonana do takiego pomysłu.

O czym pamiętać podczas organizacji?

Podczas organizacji ślubu para młoda musi wybrać wspólnie temat przewodni, na podstawie którego wybierany będzie tort, elementy dekoracyjne na sali, drukowane będą zaproszenia oraz określane będą potrawy zawarte w menu. Sprawdź bloga na którym znajdziesz wiele pomysłów i inspiracji.

Do stylu wesela dobrać można kilka utworów. Ciekawym pomysłem jest dobranie motywu wesela do pory roku, Podczas organizacji najważniejsze jest, aby trafić w gust pary młodej i aby wszystkie poszczególne elementy spójnie ze sobą współgrały.

Udostępnij