wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Ślub

Jak zostać wedding plannerką? Kurs Wedding Planner Expert

Jak zostać wedding plannerką? Kurs Wedding Planner Expert

Organizowanie własnego ślubu to ciężka, żmudna i czasochłonna praca. Tak naprawdę przygotowania do tak ważnego wydarzenia należy poczynić nawet kilka lat wstecz. Jednakże jest sposób, aby ograniczyć stres pary młodej. Coraz częściej państwo młodzi wynajmują wedding plannerkę. Jest to obecnie bardzo opłacalny biznes. Jak zostać wedding plannerką? Dowiesz się już w tym artykule!

Konsultant ślubny – czy warto?

Konsultant ślubny to zawód stosunkowo młody. Jeszcze kilka lat temu taka praca nie istniała. Pary młode same organizowały ślub – bądź też pomagali im rodzice lub świadkowie. Jednakże nikomu nie przychodziło do głowy, aby zatrudnić do tego specjalną osobę. Współcześnie mamy taką możliwość. Jest to bardzo opłacalna praca, przede wszystkim ze względu na fakt, że konkurencja jest jeszcze mała. Jednakże nie jest to też zawód dla każdego. Bycie wedding plannerką oznacza założenie własnej działalności, którą należy się zajmować. Musimy zatrudnić księgową, a także czeka nas wiele opłat związanych z podatkami. Jednak jeżeli interesujesz się tematyką ślubów, lubisz organizować różnego rodzaju eventy – często bardzo szalone – to zdecydowanie jest to praca dla ciebie! Jednakże jak zostać wedding plannerką? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Według polskiego prawa jest to tak zwany wolny zawód. Oznacza to, że prawnie nie potrzebujemy żadnego wykształcenia bądź kursów, aby zostać konsultantem ślubnym. Jednak konsultant ślubny to zawód, który związany jest przede wszystkim z zawiłościami prawnymi, ale również nowościami i trendami. Dlatego też warto regularnie brać udział w różnego rodzaju kursach, webinarach i tym podobnych.

Jaki kurs wedding plannera wybrać?

Obecnie w internecie znajdziemy wiele różnych kursów związanych z byciem wedding plannerką. Jednakże warto zwrócić uwagę na opinie, które znajdziemy w sieci. Wiele tego typu płatnych szkoleń jest przestarzałych, przez co kursanci nie otrzymują aktualnych informacji. W takiej sytuacji korzystanie z tego typu kursu jest mało przydatne. Szczególnie polecamy szkolenia w Akademii Wytwórni Ślubów. Kurs Wedding Planner Expert jest dla ważnego – organizatorów, osób kreatywnych, fanek ślubów. Warto zaznaczyć, że kurs jest wykonywany w formie zdalnej – w postaci lekcji on-line oraz wideokonferencji. Organizacja istnieje od 2016 roku i przeprowadziła kilkadziesiąt serii tego kursu, jednocześnie aktualizując wszystkie informacje na bieżąco. Jednocześnie korzystając ze szkolenia poznajemy osoby z branży oraz takie, które również jak my interesują się organizowaniem i planowaniem wesel. Kurs wedding plannera to ciekawa opcja na rozwój oraz pomysł na założenie własnej działalności.

Wedding plannerka – podsumowanie

Podsumowując, jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z bycie wedding plannerką, to nie ma na co czekać! Warto edukować się i na bieżąco aktualizować wiedzę w tym temacie. Bardzo pomocne będzie kurs wedding plannera oraz szkolenia organizowane przez branżę ślubną. Nie czekaj i zacznij działać.

Udostępnij