wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Wesele

Czy sprawdzą się rozpuszczone włosy na ślubie?

Czy sprawdzą się rozpuszczone włosy na ślubie?

W katalogach mody ślubnej jest wiele różnych propozycji fryzur. Są one tak różnorodne, bo muszą pasować do wielu różnych kreacji, kształtów twarzy oraz do różnych ozdób umieszczanych we włosach. Pośród tych fryzur znajdują się też niezwykle proste stylizacje z rozpuszczonych włosów. Czy rozpuszczone włosy na wesele to dobry pomysł? Czy raczej powinno się ich unikać?

Wyszczuplają twarz

Nie można mieć wątpliwości, że długie fryzury wyszczuplają twarz. Dzięki nim buzia wydaje się być smuklejsza i bardziej delikatna. Osoby o pełnych policzkach powinny wybierać fryzury, w których włosy spływają dookoła twarzy, więc rozpuszczone włosy w ich przypadku sprawdzą się bardzo dobrze. Alternatywą dla nich mogą być koki i upięcia z puszczonymi luźno kosmykami włosów blisko twarzy. Takie fryzury są eleganckie, ale dodają lat. Rozpuszczone włosy ozdobione kwiatowym wiankiem z kolei odejmują lat i dodają Pannie Młodej symbolicznej niewinności. Wspaniale prezentują się ze zwiewnymi i delikatnymi sukniami. Jeśli jednasz zdecydujesz się na upięcie sprawdź romantyczne upięcia ślubne.

rozpuszczone włosy

Rozpuszczone włosy na wesele – utrwalenie

Wprawdzie rozpuszczone włosy wyglądają bardzo romantycznie, ale trzeba też o nie odpowiednio zadbać, by fryzura się nie popsuła. Wystarczy silniejszy podmuch wiatru, by włosy zmieniły się w nieułożony bałagan. Z tego powodu powinno się dobrze zabezpieczyć fryzurę przy pomocy dobrej jakości lakieru, który nie skleja włosów oraz niewidocznych wsuwek. To właśnie one mogą być cichymi bohaterami, którzy uratują fryzurę podczas całej uroczystości. Jeśli ślub i wesele mają odbyć się plenerze, warto dwa razy zastanowić się przed wybraniem takiej fryzury. Wiatr może łatwo ją zrujnować.

Polecamy: https://weselnystolik.pl/jak-zakrecic-wlosy-nietypowe-sposoby/

ślub rozpuszczone włosy

Dla pięknych włosów

Żeby pozwolić sobie na rozpuszczenie włosów podczas tak ważnego dnia, trzeba mieć pewność, że są one w dobrej kondycji. W związku tym włosy powinny być lśniące, zadbane, dobrze przycięte i muszą mieć odpowiednią gęstość. Rzadkie włosy nie będą prezentowały się wystarczająco dobrze. W takim wypadku dobrze jest zdecydować się na treski. Te wykonane z syntetycznego włosia są dostępne w przystępnych cenach, choć te naturalne są dużo wyższej jakości. Warto je kupić z pewnym wyprzedzeniem, by w razie potrzeby można było jeszcze je pofarbować na kolor jak najbardziej zbliżony do odcienia naturalnych włosów Panny Młodej. Treski to sposób nie tylko na zagęszczenie włosów, ale także na ich przedłużenie. Tutaj jednak warto zachować szczególną czujność. Mocowanie tresek powinno być dobrze ukryte tak, by prezentowały się miarę możliwości jak prawdziwe włosy.

Polecamy: https://wedbook.pl/fryzura-slubna-w-stylu-boho/

Kwiaty we włosach

Ozdoby ślubne do włosów rozpuszczonych należy dobierać tak, by tworzyły całość kompozycyjną z suknią ślubną. W ostatnich latach coraz popularniejsze są śluby w stylu boho. Ten romantyczny trend jest bardzo zbliżony do natury.

Wybierając boho ozdoby ślubne do włosów rozpuszczonych nie można zapomnieć o wiankach. Na wianek koniecznie należy wykorzystać rośliny, które znajdują się w wiązance Panny Młodej. Chętnie wykorzystywane są rośliny takie jak jaskry, piwonie, wrzosy czy margerytki. Ważne są również zielone liście, z których można upleść wianek dla panny młodej. Kwiaty, które znajdują się w wiązance powinny również zdobić wianek.

Diadem – elegancja w każdym calu

Panna Młoda, która zdecyduje się na suknię z niedużą ilością ozdób może pozwolić sobie na wyrazistą dekoracje we włosach. Diademy sprawdzają się idealnie.

Diadem bardzo elegancko prezentuje się w rozpuszczonych włosach. Podkreśla elegancką stylizację, a Panna Młoda wygląda jak współczesna księżniczka.

Diadem to również piękna dekoracja rozpuszczonych włosów, gdy panna Młoda zdecyduje się na welon. W takiej sytuacji warto postawić na welon, którego ozdoby są zbliżone do biżuterii na diademie.

diadem

Grzebień, klamra czy stroik?

Ozdoby ślubne do włosów rozpuszczonych mają za zadanie podkreślenie eleganckiej stylizacji. Biżuteryjne ozdoby sprawiają, że stylizacja staje się niezwykle efektowna.

Grzebień ślubny warto wpiąć z jednej strony głowy. Dzięki temu fryzura będzie elegancka i uporządkowana. Klamra można przytrzymać włosy, które mają być delikatnie spięte z tyłu. Stroik będzie pięknie wyglądał, gdy będzie zaplatany między włosami.

Warto pamiętać, że fryzury z rozpuszczonych włosów wyglądają niezwykle okazale, gdy włosy wcześniej nakręcimy na wałki. Duże fale będą idealne do romantycznej fryzury. Drobniejsze podkreślą nowoczesny charakter stylizacji.

Udostępnij