wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Ślub

Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców – sprawdzone pomysły

Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców – sprawdzone pomysły

Zakup ciekawego i równocześnie oryginalnego prezentu na rocznicę ślubu nie jest łatwy. Dla wielu osób to prawdziwe wyzwanie, bo przecież, żeby kupić komuś doskonały prezent, trzeba go dobrze znać. Zdarza się też, że osoby, które mają zostać obdarowane, pozornie mają już wszystko. W takim razie, co im kupić? Jaki prezent im ofiarować? Sprawdź pomysły na prezent na rocznicę ślubu rodziców.

Personalizowany plakat

Od kilku lat wielką popularnością cieszą się prezenty personalizowane. Są one wykonywane na specjalne zamówienie, więc śmiało można powiedzieć, że są one też bardziej osobiste niż przedmioty, które czekają już gotowe na sklepowych półkach. Wśród personalizowanych gadżetów wyróżniają się plakaty. Zazwyczaj mają one miejsce na umieszczenie na nich zdjęć lub imion osób, które mają je otrzymać. Taki plakat może być drzewem genealogicznym rodziny lub też pokazywać wspólną drogę małżonków. Wtedy na plakacie wydrukowane są ważne daty z ich życia np.:
– poznaliśmy się,
– zamieszkaliśmy razem,
– pojechaliśmy na pierwsze wspólne wakacje,
– zaręczyliśmy się,
– wzięliśmy ślub,
– urodziło nam się dziecko.

personalizowany plakat prezent

Pomysłów na te kroki milowe w życiu może być całkiem dużo. Dobrze, jeśli każdy z tych tekstów można opatrzyć datą oraz pamiątkowym zdjęciem. Dzięki temu plakat staje się bardzo wyjątkowy. Ważne jest też oprawienie go, by był gotowy do powieszenia go od razu po podarowaniu.

Na rynku dostępne są dziesiątki gotowych szablonów plakatów, które wystarczy tylko spersonalizować. Jeśli jednak żaden z nich nie będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom, to możesz też skontaktować się z grafikiem, który od zera przygotuje plakat specjalnie na Twoje zamówienie. Z pewnością będzie to droższe, niż skorzystanie z gotowego szablonu, ale jeśli chcesz kupić coś wyjątkowego, to warto dopłacić. W ten sposób możesz mieć pewność, że podarujesz rodzicom na rocznicę ślubu coś, czego nie będzie miał już nikt inny. Zobacz także: nazwy rocznic ślubu.

Skrzyneczki z zabawnymi drobiazgami

Hitem prezentowym są też drewniane skrzyneczki z zestawem drobnych prezentów i śmiesznymi karteczkami, które opisują te prezenty. Zestawy bywają różne w zależności od ich producenta, czasami trzeba je wypełnić samodzielnie. To rozwiązanie pozwala na dopasowanie podarunku do własnych rodziców i ich potrzeb. Często w takich skrzyneczkach są małe paczuszki z kawą, czekoladki, świeczki, mydełka lub miniatury alkoholi.

Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców – masaż dla dwojga

Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców nie musi być materialny. Można podarować im doznania i miło spędzony czas we dwoje. Świetnym pomysłem jest podarowanie rodzicom vouchera na romantyczny weekend we dwoje. Może to być okazja do niewielkiego urlopu, na który wcale nie trzeba jechać daleko. Dobrym miejscem będzie nawet najbliższe spa, w którym rodzice będą mogli się zrelaksować, odpocząć i skorzystać z usług takich jak masaż dla dwojga. Z pewnością taki prezent zapadnie Twoim rodzicom w pamięć i będą go miło wspominać. W zależności od zasobności portfela weekend możesz zmienić także w dłuższy wyjazd. Tutaj jednak powinieneś pamiętać, by nie kupować wycieczki, a jedynie voucher. Najprawdopodobniej nie będziesz przecież wiedzieć, w jakim dokładnie terminie Twoi rodzice będą mogli wyjechać. Żeby prezent nie zmienił się w źródło kłopotów, pozwól rodzicom samodzielnie wybrać datę wycieczki. Możesz też umożliwić im wybór miejsca, które odwiedzą. Najważniejsze jest po prostu trzymanie się ustalonego wcześniej budżetu.

masaż ślubny

Ręczniki lub szlafroki z haftem

Na rocznicę ślubu można też podarować dobrej jakości ręczniki lub szlafroki z haftem. Dostępne są zestawy, które zawierają produkt „dla niej” i „dla niego”. Są one do siebie dopasowane, ale równocześnie są wyraźnie różne. Zwykle haft jest też formą podpisu. To dość zabawny prezent dla dwojga, który równocześnie jest praktyczny. Nie można się więc dziwić, że jest on bardzo popularny. Ręczniki i szlafroki często są także wybierane na prezent z okazji ślubu. To bardzo ciekawy rodzaj pamiątki, którą można oglądać właściwie każdego dnia. Tym samym obdarowane osoby mogą często mieć okazję do tego, by ciepło myśleć o okazji, na którą dostali dany prezent. Atutem takich prezentów jest to, że są one w takim samym stopniu podarunkiem dla obojga rodziców.

Równocześnie trzeba pamiętać, że jeśli mają oni już swoje ulubione ręczniki, to przekonanie ich do zmiany może być dość trudne. Takie prezenty z podpisem nie każdy umie docenić. Jeśli Twoi rodzice są wyjątkowo pragmatyczni, być może lepiej, żebyś wybrał dla nich inny rodzaj podarunku.

ręczniki prezent

Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców – spełnij marzenia

Jeśli dobrze znasz swoich rodziców, to być może znasz jakieś ich wyjątkowe marzenie, które mógłbyś spełnić. Może opowiadali Ci o czymś, co zawsze chcieli zrobić, ale nigdy nie mieli na to czasu? Jeśli tak, to możesz im pomóc spełnić to marzenie. Przypomnij sobie dobrze, czy jest coś takiego. Może chcieliby skończyć ze spadochronem? Przejechać się supersamochodem? Pojechać do Afryki? A może po prostu chcą znów odwiedzić miejsce, w którym się poznali? Zastanów się dobrze, bo jest duża szansa, że masz przed sobą świetny pomysł na wyjątkowy prezent na rocznicę ślubu. Oczywiście będziesz musiał też uruchomić spore pokłady kreatywności. Nie wszystkie marzenia można spełnić. Na szczęście jednak żyjemy w czasach, w których istnieją specjalne firmy oferujące nietypowe prezenty i pomagające w spełnianiu trudnych do zrealizowania marzeń. Być może przyda Ci się ich pomoc, żebyś mógł dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Zobacz również: https://www.wnetwesele.pl/najlepsze-prezenty-na-slub/

Impreza niespodzianka

Prezentem na rocznicę może też być huczna uroczystość i odnowienie przysięgi. Po kilkunastu lub kilkudziesięciu latach jest dobra pora na odnowienie przysięgi i ponowne jej złożenie. Dzięki temu Twoi rodzice będą mogli przypomnieć sobie dzień swojego ślubu i jeszcze raz poczuć emocje, jakie mu towarzyszyły. Kulminacją wieczoru może być uroczystość w gronie znajomych i rodziny. Może to być odpowiednik miniaturowego wesela z tortem i pysznym jedzeniem dla wszystkich. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu i środków, to uroczystość możesz zaplanować wcześniej i wynająć salę, na której rzeczywiście odbywało się wesele Twoich rodziców.

To na pewno obudzi w nich wiele wspomnień. Taka impreza to doskonały prezent na rocznicę. To okazja do wspominania, celebracji miłości, która przetrwała lata i równocześnie okazja do dobrej zabawy. Takie rozwiązanie na pewno spodoba się wszystkim rodzicom, którzy nie boją się być w centrum uwagi i lubią spędzać czas z innymi ludźmi. W końcu… na co dzień nie mamy zbyt wielu okazji do hucznego świętowania.

Rocznica ślubu może być więc świetnym terminem do uczczenia i do wspólnej zabawy. Pamiętajmy, że coraz mniej małżeństw jest w stanie przetrwać. Jeśli więc Twoi rodzice świętują trzydziestą, czterdziestą lub pięćdziesiątą rocznicę ślubu, to jest to naprawdę coś wyjątkowego, co zasługuje na bardzo wyjątkową oprawę. Z pewnością można sobie z takiego powodu pozwolić na odrobinę szaleństwa i zorganizować świetną zabawę. Nie zapomnij zaprosić na nią fotografa. Zdjęcia z takiej rocznicy będą ozdobą każdego rodzinnego albumu.

Udostępnij