wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Wesele

Główne zasady zdrowego odchudzania

Główne zasady zdrowego odchudzania

Przeczyszczające herbatki, kilkudniowe głodówki czy wymyślna tygodniowa dieta kapuściana nie są w żadnym wypadku dobrym sposobem na pozbycie się kilku, kilkunastu czy tym bardziej kilkudziesięciu kilogramów. Zdrowe odchudzanie powinno być odchudzaniem racjonalnym i bezpiecznym dla organizmu, a choć codzienna porcja senesu, czyli składnika występującego w herbatkach przeczyszczających, może doprowadzić do dość szybkiego spadku wagi, to na dłuższą metę nie przyczyni się ona do spalenia tkanki tłuszczowej – zdoła jedynie usunąć nadmiar wody oraz samą treść jelitową. Mądra dieta to zbilansowana dieta, na której nie trzeba chodzić głodnym. A choć nie zawsze będzie łatwo na niej wytrwać, warto się o to postarać, aby odzyskać szansę na zdrowsze życie.

Aby móc zdrowo chudnąć, trzeba też na pewno nauczyć się cierpliwości. Efekty nie przyjdą bowiem od razu, a czasem jest i tak, że trzeba na nie poczekać nawet kilka tygodni czy miesięcy. Nie da się schudną w ciągu paru dni, zwłaszcza jeśli tyło się latami. Oczywiście niektóre magiczne diety, zakładające spożywanie nie więcej niż tysiąca kalorii na dobę, obiecują właśnie takie rezultaty, ale są to zwykłe kłamstwa, w które absolutnie nie należy wierzyć. Zdrowa dieta nie będzie też dietą bez żadnych wyrzeczeń. To nieprawda, że można jeść na niej wszystko to, na co tylko ma się ochotę, a i tak cieszyć się smukłą i zgrabną sylwetką. Z pewnych produktów spożywczych trzeba będzie niestety zrezygnować, choć po jakimś czasie możliwe będzie ponowne włączenie ich do jadłospisu. Zbilansowana dieta nie powinna przecież opierać się na jakiejś szczególnie dużej ilości słodyczy czy fast-foodów. To, co naturalne, będzie dla niej zawsze najlepsze. A gotowy czekoladowy batonik ze sklepu nie jest niczym dobrym ani dla ciała, ani dla organizmu.

Najważniejsze jest to, by te pierwsze tygodnie diety przeznaczyć na opanowanie dobrych nawyków żywieniowych i przyzwyczajenie się do nich. Program zdrowego odchudzania to zazwyczaj i zdrowa dieta, i aktywny tryb życia. Każdy wysiłek fizyczny – nawet jazda na rowerze czy spacer – doprowadza do zużycia energii i tym sposobem pogłębia deficyt kaloryczny i pozwala szybciej chudnąć, co następuje także poprzez przyspieszenie metabolizmu i poprawę przemiany materii. Dieta wydaje się czymś trudnym, ale można wręcz czerpać z niej przyjemność, bo wszystko zależy od tego, jak się do niej podchodzi. Każdy spadek wagi, nawet ten najmniejszy, powinien być traktowany jako sukces. To właśnie takie sukcesy motywują najbardziej do dalszego odchudzania.

Przeczytaj więcej na unipex.com.pl

Udostępnij