wnetwesele.pl

wnetwesele.pl – ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Wesele

Na co powinno się zwracać uwagę, wybierając makijaż na ślub?

Na co powinno się zwracać uwagę, wybierając makijaż na ślub?

Dzień ślubu często jest uważany za najważniejszy w życiu. Dlatego też właśnie w dniu uroczystości niezwykle istotny jest doskonały wygląd. Jego elementem jest makijaż. Jaki make-up sprawdzi się na weselu?

Pamiętaj o trwałości

Makijaż na ślub powinien przede wszystkim być trwały. Podczas uroczystości nie będzie raczej zbyt wielu okazji do poprawienia swojego wyglądu. Trzeba się też liczyć z tym, że w ciągu całego dnia będą pojawiały się silne emocje i mogą też pojawić się łzy wzruszenia. W takim razie ważne jest, by makijaż nie zniszczył się pod ich wpływem. Warto więc sięgać po kosmetyki wysokiej jakości, dopasowane do cery i pogody. Koniecznie też powinno się pamiętać o utrwalaczu, który może przedłużyć jego dobry wygląd.

Jasne kolory i odrobina błysku

Ślub to wyjątkowa okazja. W związku z tym można pozwolić sobie na trochę więcej niż na co dzień. W makijażach ślubnych często pojawiają się brokatowe, połyskujące kolory oraz wyjątkowo śmiałe odcienie. Tego dnia wszystko jest dozwolone, o ile pasuje to do kreacji. W makijażu oka królują jasne odcienie. Najczęściej jako kolor bazowy wykorzystuje się biel, złoto lub pudrowy róż. Raczej nie poleca się na taką uroczystość makijażu typu smoky eye lub typowo wieczorowych wariantów. Makijaż oka warto dokończyć przy pomocy wachlarza sztucznych rzęs. By je dodatkowo uatrakcyjnić, można też zdecydować się na wersje z kryształkami lub malutkimi perełkami.

Ma być świeżo

Makijaż na ślub powinien prezentować się świeżo. Dlatego też zazwyczaj stawia się na naturalny odcień podkładu – bez zbytniej opalenizny i zbyt dużego rozjaśnienia. Wyjątkiem jest stosowanie rozświetlacza na kości jarzmowej. By odświeżyć wizerunek warto też użyć odrobiny różu na policzkach. Mimo że od jakiegoś czasu nie jest on tak modny, jak jeszcze kilka lat temu, to w dniu ślubu warto po niego sięgnąć. Rumiane policzki są dziewczęce i nadają twarzy witalności. Szczególnie ważne są w makijażu Panny Młodej, ponieważ dobrze komponują się z białą suknią.

Dopasowane do kreacji

Makijaż powinien być dopasowany do całej stylizacji. Oznacza to, że każdy makijaż powinien być projektowany indywidualnie i po uwzględnieniu potrzeb konkretnej osoby. Udając się do makijażystki, warto wziąć ze sobą zdjęcie kreacji po to, by ułatwić specjaliście dopasowanie do niej make-upu. To dobra praktyka, zwłaszcza jeśli podczas wykonywania makijażu nie ma możliwości ubrania kreacji już na siebie. Dzięki temu zmniejsza się też ryzyko jej ubrudzenia.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.