wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Wesele

Ile kosztuje wynajem namiotu weselnego? 

Ile kosztuje wynajem namiotu weselnego? 

W ostatnich latach wesela w plenerze cieszą się coraz to większą popularnością. Nie jedna Młoda Para marzy o imprezie w tym właśnie stylu. W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć kwestię wynajmu namiotu na wesele. Przybliżymy związane z tym koszty oraz dodatkowe elementy o których należy tutaj pamiętać.

Od czego zależy cena wynajmowanego namiotu?

Pierwszym pytaniem jakie nasuwa się przed wynajmem jest to ile kosztuje wynajem namiotu ogrodowego. Cena za namiot eventowy zależy od kilku czynników. Przede wszystkim jest to jego wielkość. Mniejszy namiot (3 na 3 metry) kosztuje w granicach 300 zł za dobę a z kolei większy to 2000 zł (8 na 12 metrów). Nie można pominąć również tego, że cena ta nie obejmuje tutaj podłogi. Po dodaniu wszystkiego, całość jednak i tak jest zazwyczaj niższa niż w przypadku wynajmu sali weselnej.

Nie można pominąć tutaj kwestii transportu i lokalizacji. Im teren jest bardziej oddalony, tym wyższe będą koszty dostarczenia. Nie może być to również miejsce na bezludziu ze względu na konieczność dostarczenia mediów. Namiot weselny jest ciekawym rozwiązaniem, więc warto go rozważyć, pamiętając oczywiście o wszystkich opłatach z nim związanych.

O czym należy dodatkowo pamiętać wybierając imprezę w namiocie?

Ile kosztuje wynajem namiotu weselnego? Na to pytanie udało nam się już odpowiedzieć, teraz przejdźmy do kolejnego ważnego tematu. Jak wyżej wspomniano, namiot ogrodowy koszt to jeden z kilku elementów o których należy pamiętać. Nie można pominąć również podłogi do namiotu. Bez niej, impreza nie będzie taka sama. Przy 100 gościach będzie to wydatek w okolicy 4500-7500 złotych. Nie obejdzie się również bez krzeseł (15/25 za sztukę) i stolików (40-50 zł). Do tego dochodzi również oświetlenie oraz wszystkie dekoracje. Cena ich zależy od ich ilości i rodzaju. 

Elementem obowiązkowym są również toalety. W przypadku namiotu najlepszym rozwiązaniem będą toi toi. Namiot z taką przenośną łazienką może kosztować w granicy 1500- 2000 zł.

Czy wesele w namiocie to zawsze dobry pomysł?

Namiot weselny to trend który szybko nie wyjdzie z mody. Ludzie są znudzeni tradycyjnymi imprezami w salach weselnych, karczmach, strażnicach. Jednak warto pamiętać o tym , że nie w każdej sytuacji namiot spełni najlepiej swoją funkcję. Powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim wiek naszych gości. Starsze osoby będą mogły mieć problem z tym, aby się tutaj odnaleźć czy też skorzystać z toi toi. Istotna jest również pogoda. Nie da się jej oczywiście przewidzieć z tak odległym terminem. Jeżeli trafi się nam burzliwy i deszczowy dzień, to po prostu mamy pecha i będziemy musieli sobie z tym poradzić. Każda impreza potrafi być udana jeżeli odpowiednio do niej podejdziemy. Wiemy już ile kosztuje wynajem namiotu na wesele więc na spokojnie możemy porównać i ocenić czy takie rozwiązanie będzie dla nas właściwe.

Udostępnij