wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Wesele

Stały punkt weselnego programu, czyli krojenie tortu weselnego

Stały punkt weselnego programu, czyli krojenie tortu weselnego

Przyjęcie weselne to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. To właśnie wtedy wraz z zaproszonymi gośćmi para młoda ma szansę bawić się, tańczyć i celebrować pierwsze chwile, kiedy to oficjalnie jest się mężem i żoną. W Polsce tradycja mówi jasno. Wesela mają być huczne, wesołe, najlepiej z muzyką graną na żywo. Pewnych punktów programu zwyczajnie nie można pominąć, takich jak na przykład krojenie tortu weselnego. To właśnie na ten moment czeka tak wielu gości.

Krojenie tortu weselnego

Tort weselny to najważniejszy deser na każdym weselu. To ciasto, które wzbudza zachwyt. Najczęściej tort jest małym dziełem sztuki cukierniczej. Jest pięknie ozdobiony, bo teraz właśnie takie są trendy i moda. Nie może być zwyczajny. Musi wyróżniać się spośród innych weselnych wypieków i deserów zarówno smakiem, jak też i formą. Krojenie tortu weselnego to dla wielu osób kulminacyjny moment przyjęcia. To właśnie po torcie weselnym impreza często się wygasza. Sporo osób chwilę później wybiera się już do domu. Dlatego też zwykle krojenie tortu odbywa się późnym wieczorem, a nawet w okolicach północy. Oczywiście każda para może zrobić to po swojemu, ale właśnie tak przyjęło się i utarło.

Jak przebiega krojenie tortu na weselu?

W tym kulminacyjnym punkcie podczas przyjęcia weselnego obsługa przyjęcia przywozi tort na salę. Często gasi się wtedy światło, a tort prowadzony jest na wózku, który ozdobiony jest sztucznymi ogniami. To właśnie dzięki temu wrażenia wizualne są niezwykłe. Orkiestra grająca na weselu lub też DJ, który zajmuje się oprawą muzyczną, dbają o to, by pojawiła się szczególna muzyka. Goście gromadzą się wokół młodych, którzy wspólnie podchodzą do tortu. Gdy minie dosłownie kilka pierwszych chwil, przystępują oni do krojenia tortu. Pierwszy kawałek ląduje na talerzyku panny młodej, drugi na talerzyku pana młodego. Potem trzeba jeszcze wzajemnie nakarmić, co jest niezwykle urocze. Jest to taka tradycja, z której zwyczajnie trudno zrezygnować.

Co po krojeniu tortu?

Kiedy młoda para pokroi już swoje pierwsze kawałki tortu, a następnie się nimi poczęstuje, obsługa wesela zabiera tort i porcjuje go dla gości. To właśnie wtedy jest ten czas, kiedy można spróbować pysznego deseru. Goście siadają do stołu, aby delektować się tym najważniejszym weselnym wypiekiem. W Polsce, jak też na całym świecie, do wyglądu i smaku tortu weselnego przywiązuje się bardzo dużą uwagę. Dlatego też warto znaleźć idealną cukiernię lub kogoś, kto przygotuje ten wypiek perfekcyjnie.

Udostępnij