wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Wesele

Wieża z babeczek zamiast tortu weselnego – czy to dobry pomysł?

Wieża z babeczek zamiast tortu weselnego – czy to dobry pomysł?

Krojenie weselnego tortu to bez wątpienia jeden z tak zwanych gwoździ programu przyjęcia weselnego. Każda para młoda musi to zrobić w otoczeniu swoich bliskich oraz reszty gości, którzy biją brawo, obserwując, jak pan młody karmi pierwszą łyżeczką tortu pannę młodą. I na odwrót. I chociaż to tak ważna chwila podczas przyjęcia weselnego, czy można kroić coś innego niż tort? Może lepiej sprawdzają się babeczki?

Babeczki zamiast tortu weselnego

Wydaje się, że niczym nie da się zastąpić tortu weselnego. Tymczasem osoby zajmujące się szeroko rozumianym biznesem weselnym wymyśliły coś zupełnie nowego. Coś, co bardzo przyjęło się na zachodzie, a poniekąd także w Polsce. I może nie jest to najbardziej popularny trend, jednak bez wątpienia jest świetną alternatywą dla klasycznego tortu. Mowa tutaj o wieży z babeczek, tak zwanych cupcakes, a zatem takich, które posiadają sporą porcję pysznego kremu na górze. Nie są to zatem klasyczne muffinki, ale coś zdecydowanie smaczniejszego i okazałego. Wieża z babeczek zamiast tortu jest alternatywą na przykład na małe wesela, kiedy to pragnie się zrobić swoje przyjęcie mniej sztampowo. Babeczki układane są na specjalnych paterach, piętrowo, dlatego wyglądają niezwykle imponująco. Ozdobione są kremem, a także dekoracjami z masy cukrowej, kwiatów lub owoców. Można stworzyć wyjątkowo piękną wieżę z babeczek, która zachwyci gości.

Jak kroić babeczki?

Pojawia się jednak spory dylemat dotyczący tego, jak kroić takie babeczki? W końcu krojenie tortu weselnego jest zdecydowanie bardziej widowiskowe. W tym miejscu warto wprowadzić zatem odrobinę wyjaśnień. Pary młode, które zdecydują się na wieżę z babeczek zamiast tortu, zwykle zamawiają babeczki po prostu dla gości. Jednocześnie wybierają również niewielki torcik, taki na dosłownie kilkanaście porcji, który idealnie służy do tego, aby pokroić go w tym wyjątkowym momencie podczas przyjęcia weselnego. Nie kroi się zatem babeczek, a zwykły weselny tort w bardzo małym rozmiarze. To najlepsze możliwe rozwiązanie, dzięki któremu można mieć na weselu imponującą wieżę z babeczek, a jednocześnie w kulminacyjnym punkcie wesela pokroić tort. Na jakich przyjęciach sprawdzi się to rozwiązanie? Na przykład takich, które urządzone są w stylu romantycznym lub boho. Jeśli ktoś wprowadza sporo modnych i nowatorskich akcentów, tak by jego przyjęcie było inne niż wszystkie, na pewno doceni to rozwiązanie. Na gościach opcja wieży z babeczek zwykle robi ogromne wrażenie, ponieważ jest to coś nowego, z czym najczęściej nie mieli wcześniej kontaktu.

Udostępnij