wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Wesele

W jakie zabiegi kosmetyczne przed ślubem warto zainwestować?

W jakie zabiegi kosmetyczne przed ślubem warto zainwestować?

Ślub to wyjątkowa uroczystość, więc trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Szczególną uwagę trzeba przyłożyć do wyglądu zewnętrznego. W końcu wszyscy chcą wyglądać na zdjęciach bajecznie i zjawiskowo. W jakie zabiegi kosmetyczne przed ślubem warto zainwestować? Na co zdecydować się, by wyglądać pięknie?

Paznokcie

Manicure to pozycja obowiązkowa. Każda Panna Młoda powinna udać się do stylistki paznokci i uzgodnić z nią idealny look na ten dzień. Najczęściej stawia się na manicure hybrydowy z żelowym przedłużeniem. Dzięki temu można płytce paznokcia nadać dowolny kształt i długość. Klasycznie stawia się również na manicure francuski, czyli charakterystyczny sposób malowania paznokci przypominający odrobinę naturalną ich kolorystykę. Jednak coraz śmielej Panny Młode wybierają też paznokcie z cekinami, dżetami i błyszczącymi wzorami. Wiele zależy od motywu przewodniego wesela oraz od wybranych kolorów przewodnich.

Zadbaj o twarz

Najwięcej zabiegów jednak powinno się wykonać na twarzy. Warto zdecydować się na depilację okolic wąsika, choć w tym wypadku trzeba pamiętać o pewnym wyprzedzeniu. Najlepiej jest wykonać ją przynajmniej kilka dni przed planowanym ślubem, by zminimalizować ryzyko wystąpienia trudnych do ukrycia podrażnień. Warto też zdecydować się na hennę brwi. W przypadku tradycyjnej henny najlepiej jest wykonać ją przynajmniej tydzień przed weselem, a w przypadku nowoczesnej henny pudrowej wystarczy tylko kilka dni. Henna pudrowa daje bardziej naturalny efekt, więc można ją wykonać bliżej ważnej daty. Przed ślubem powinno się unikać wszystkich zabiegów, które mogą podrażnić skórę. To zdecydowanie zła pora na zabiegi kwasami czy różnego rodzaju eksfoliacje. Gdy czasu jest już niewiele, lepiej jest postawić na zabiegi nawilżające skórę, rozświetlające i regenerujące ją. Szczególnie dobrze sprawdzą się maseczki i masaże, które możesz wykonać w domu lub w salonie urody.

Depilacja

Bardzo ważna jest też depilacja. Z pewnością powinna ona zostać dobrze i bardzo dokładnie przeprowadzona. Możesz wykonać ją samodzielnie albo udać się do gabinetu specjalisty. Jeśli masz tendencję do wrastających włosków zwłaszcza na nogach, to zdecyduj się na depilację woskiem lub pastą cukrową. W trakcie tego zabiegu wyrywane są całe włoski wraz z cebulkami, więc proces ich odrastania jest dłuższy. Dzięki temu możesz wydepilować się kilka dni przed weselem i nie martwić się o odrastające włoski lub o podrażnienia. Możesz też skorzystać z dobrego depilatora.

Udostępnij