wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Wesele

Ozdabianie butelek na wesele – najpopularniejsze trendy

Ozdabianie butelek na wesele – najpopularniejsze trendy

Wesele powinno być uroczystością dopiętą w każdym calu. Dzięki temu może ono stać się imprezą, której goście po prostu nie zapomną. Dlatego też warto zadbać o ozdoby, jakie pojawią się w sali. Nie ma też powodu, dla którego zwykłe rzeczy używane tego dnia nie mogłyby też prezentować się wyjątkowo. Można je udekorować tak, by wpisywały się w motyw przewodni wesela i cieszyły oko. Na czym polega ozdabianie butelek na wesele? Jakie są najmodniejsze trendy w tym temacie?

Winietki

Podstawową ozdobą są winietki. Są to karteczki zawieszane na szyjce butelki lub w niektórych przypadkach także samoprzylepne etykiety. Znajdują się na nich najważniejsze informacje tego dnia – imiona młodych oraz data ślubu. Dzięki temu winietki oraz butelki mogą być pamiątką z imprezy lub też mogą być podarowane gościom jako upominki z wesela.

butelka ozdabianie

Ozdabianie butelek – kwiaty

Bardzo popularną dekoracją są żywe kwiaty. Nie można się temu dziwić, bo prezentują się one bardzo elegancko i pasują do wystroju właściwie każdego wesela. Ważne jednak, by kwiaty na butelkach były dobrane do kwiatów, które już znajdują się w sali weselnej. Powinny one tworzyć ze sobą spójną całość. Dzięki temu z pewnością będą wyglądały dobrze. Kwiaty najłatwiej jest zapleść na szyjce butelki. Można je przymocować za pomocą gumki recepturki, cienkiego sznurka lub satynowej wstążeczki. Ciekawym rozwiązaniem może być także użycie elastycznego drucika. Pozwoli on na wygodne i dość stabilne przymocowanie ozdoby do szyjki butelki.

Polecamy: https://www.wnetwesele.pl/najlepsze-pomysly-na-dekoracje-stolu-weselnego/

Decydując się na żywe kwiaty, trzeba jednak pamiętać o kilku jeszcze aspektach. Muszą one być przechowywane w odpowiedniej temperaturze. Z pewnością w cieple szybciej zwiędną i oklapną. Co ważne, powinny jak najdłużej mieć dostęp do wody. Oznacza to, że ozdoba powinna być przygotowywana na ostatnią chwilę. Im bliżej samej uroczystości będą przygotowane, tym lepiej będą podczas niej wyglądać. W związku z tym wybranie ich jako ozdoby butelek na ogromną imprezę będzie bardzo wymagające w realizacji.

ozdabianie butelki

Drewniane i metalowe zawieszki

Ciekawą propozycją jest też korzystanie z zawieszek wykonanych z drewna lub metalu. W zależności od materiału napis na nich można wygrawerować lub wypalić przy pomocy pirografu. W obu przypadkach zawieszka może być pamiątką z imprezy, którą goście chętnie zabiorą ze sobą. Oczywiście przygotowanie takich zawieszek jest droższe i bardziej pracochłonne, niż po prostu wydrukowanie etykiet, ale z pewnością jest też bardziej trwałe. Zawieszki tego typu nie połamią się i nie porwą. Są też łatwe w transporcie.

Polecamy: https://www.wnetwesele.pl/jak-oznaczyc-miejsca-na-weselu/

Udostępnij