wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Wesele

Dla kogo krótkie suknie ślubne?

Dla kogo krótkie suknie ślubne?

Coraz więcej Panien Młodych decyduje się na to, by w dniu ślubu założyć krótką suknię. Ten trend jest coraz silniejszy, ale wciąż jest też dość zaskakujący. Oficjalna ceremonia kojarzy się powszechnie z bogatymi, długimi sukniami, które często są dodatkowo ozdobione ciągnącymi się po ziemi trenami. Właśnie dlatego krótkie suknie ślubne budzą tak wiele emocji. Kto będzie wyglądał w nich wyjątkowo dobrze?

Wysokie panie

Krótkie suknie ślubne sprawdzą się w przypadku pań o wysokim wzroście. Długa suknia sprawia wrażenie, że sylwetka jest jeszcze bardziej strzelista. Dzięki krótszej długości można zniwelować to złudzenie. To szczególnie ważne w sytuacji, w której Pan Młody jest niższy od Panny Młodej lub oboje mają bardzo zbliżony wzrost. W takim wypadku krótka sukienka i buty na płaskim obcasie będą doskonałym wyborem.

Miłośniczki tańca

Taniec w sukni do ziemi? Jest niewygodny! Dlatego właśnie miłośniczki tańca powinny wybierać krótsze i bardziej praktyczne suknie. Dzięki temu będą mogły swobodnie poruszać się po parkiecie i nie przejmować się tym, że ktoś przydepnie suknie lub o coś się ona zahaczy. To ważne, bo przecież Panna Młoda powinna na własnym weselu czuć się tak komfortowo, jak to możliwe. Krótkie suknie również lepiej prezentują się tańcu niż te długie, bo lepiej reagują na taneczne ruchy.

Panny Młode w plenerze

Wesele w plenerze to potencjalne zabrudzenia. Długa suknia ciągnięta po piasku lub trawie to murowane plamy, które z białej i delikatnej tkaniny najprawdopodobniej nigdy się nie spiorą. Oznacza to, że suknia po takim weselu najprawdopodobniej będzie nadawała się tylko do wyrzucenia. Co jeszcze ważniejsze – po kilku godzinach długa suknia nie będzie już nawet wyglądała dobrze na zdjęciach. W takim wypadku powinno się postawić na wesele na wyłożonym tarasie albo po prostu wybrać krótką suknię ślubną. Suknie do kolan lub do połowy łydki wciąż mogą prezentować się elegancko i bajecznie, ale z pewnością nie pobrudzą się od kontaktu z podłożem.

Zwolenniczki nowoczesności

Jeśli chcesz zerwać z tradycją, to krótka suknia jest właśnie dla ciebie. To w pewnym sensie wyraz własnej niezależności i niepodążania za trendami. To doskonała propozycja dla buntowniczek, które chcą same wyznaczać ścieżkę, po której pójdą. By dodać kreacji pazura, można dodatkowo zestawić ją z wojskowymi butami albo dżinsową kurtką czy skórzaną ramoneską. W ten sposób można stworzyć niebagatelny zestaw ślubny, który goście będą wspominać jeszcze przez długi czas.

Udostępnij