wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Ślub

Papeteria ślubna – jak powinno wyglądać idealne zaproszenie ślubne?

Papeteria ślubna – jak powinno wyglądać idealne zaproszenie ślubne?

Ślub to chwila wyjątkowa. Para młoda przygotowuje się do tego dnia długo i szczegółowo. Przygotowania to także wybór odpowiedniej papeterii ślubnej, czyli zaproszeń, winietek czy zawieszek na wódkę. Papeteria ślubna – zobacz jak ją wybrać.

Papeteria ślubna – wyjątkowe zaproszenia

Zaproszenie na ślub to z pozoru błaha sprawa. Mały kawałek papieru. Jednak dla pary młodej jest to bardzo istotny papierek. Zaproszenie to przede wszystkim informacja o szczęściu, które spotyka narzeczonych. Chcą oni podzielić się ze swoją rodziną i najbliższymi przyjaciółmi o tym, że zaczynają nowy rozdział w swoim życiu. Dlatego zaproszenia są tak istotne. Ważny jest ich motyw przewodni oraz treść. Wybierając zaproszenia ślubne należy dokładnie przemyśleć to, jak mają one wyglądać. Jest to poważna decyzja. Istnieje wiele różnych szablonów zaproszeń. Warto, aby zaproszenie pasowało do całości uroczystości. Wybierając zaproszenia, należy pomyśleć od razu także o winietkach i zawieszkach na wódkę. Najlepiej, aby wszystko było spójne tematycznie i pasowało do wystroju sali weselnej.

papeteria ślubna

Zaproszenie ślubne, a motyw przewodni

Od wielu lat przyjęcia weselne coraz częściej opierają się na jakimś motywie przewodnim. Może to być motyw związany z ulubionym filmem lub hobby pary młodej. Do tego motywu powinna być także dopasowana papeteria ślubna. Dlatego wybierając firmę, która zajmuje się produkcją zaproszeń, należy przede wszystkim dowiedzieć się, czy można w niej zamówić zaproszenie według indywidualnego projektu.

Papeteria ślubna – motyw przewodni

Jak wybrać zaproszenia ślubne? Motyw przewodni papeterii ślubnej powinien przede wszystkim być związany z zainteresowaniami pary młodej. Przed wyborem ostatecznej wersji zaproszeń ślubnych, winietek i zawieszek na wódkę, warto dokładnie przemyśleć i przedyskutować z firmą produkującą papeterię ślubną, co powinno się na niej znaleźć. Osoby, które kochają muzykę, powinny zdecydować się na projekty związane właśnie z muzyką. Można oczywiście skorzystać także z gotowych szablonów, których jest co nie miara. Najważniejsze jest to, aby projekt zaproszenia całkowicie pasował do pary młodej i do całej uroczystości weselnej.

Projektowanie zaproszeń ślubnych – jak się do tego zabrać?

Tworzenie papeterii ślubnej to nie lada wyzwanie. Coraz więcej firm oferuje prawdziwe dzieła sztuki. Wiele z nich tworzonych jest ręcznie, co sprawia, że zaproszenia są jedyne w swoim rodzaju. Oczywiście można zaprojektować zaproszenie samemu w domu lub skorzystać z profesjonalisty, który zajmuje się tym zawodowo. Przed wyborem ostatecznej wersji zaproszenia warto przewertować internet i przejrzeć dostępne gotowe wzory. Dzięki temu zyskujemy zarys tego, co można zrobić i jak wyglądają zaproszenia. Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji, czy projekt ma być gotowy z szablonu, czy sami napiszemy tekst i wybierzemy grafikę, która ma znajdować się na zaproszeniu. Istotną kwestią jest także odpowiedni wybór kolorów, jakie mają się znaleźć na zaproszeniu i pozostałej papeterii ślubnej. Powinny one współgrać z wystrojem sali weselnej oraz parą młodą. No i oczywiście należy zdecydować, czy zaproszenia mają być zrobione na wesoło, czy nieco bardziej na poważnie.

Projektowanie zaproszeń ślubnych, a pory roku

Zaproszenia ślubne bardzo często projektowane są nie tylko indywidualnie na potrzeby klientów, ale związane są one także z porami roku oraz trendami modowymi, jakie w danym sezonie są najbardziej pożądane. Zaproszenia ślubne zaprojektowane zgodnie z porami roku to idealne rozwiązanie dla par, które nie mogą się zdecydować na wybór konkretnego wzoru. Natura o każdej porze roku potrafi zachwycać swoim pięknem. A ta kolorystyka i to piękno może zostać z powodzeniem przeniesione na zaproszenia ślubne.

Zobacz także: https://www.wnetwesele.pl/jak-zorganizowac-slub-w-kolorze-bordo/

Jakie kolory i motywy zaproszeń są najmodniejsze w tym sezonie?

Obecnie najchętniej wybieranymi barwami są odcienie jasnego różu, bieli i ecru. Jest to polecane dla narzeczonych, którzy ślub planują na lato lub wiosnę. Pary biorące ślub jesienią powinny zdecydować się na zaproszenia, w których królują brązy i odcienie mocnej czerwieni. Zimowa papeteria ślubna to srebro i biel. Najczęściej wybieranymi motywami są kwiaty. Najmodniejsze zaproszenia weselne powinny posiadać perłowe lub metaliczne sznureczki i błyszczące koperty. Absolutnym hitem jest wybór srebrnego lustrzanego papieru.

projektowanie zaproszeń ślubnych

Papeteria ślubna – jak wybrać firmę?

Przed wyborem ostatecznej wersji zaproszeń, należy dokładnie przemyśleć wybór odpowiedniej firmy, która zajmuje się projektowaniem papeterii ślubnej. Na początek istotną kwestią jest obejrzenie portfolio. Jeśli decydujemy się na wybór sklepu stacjonarnego, to najlepiej zaproszenia obejrzeć, dotknąć i sprawdzić, czy wszystko ze sobą współgra. Decydując się na kupno zaproszeń przez internet należy przede wszystkim przeczytać opinie, jakie zamieścili klienci o danej firmie. Jest to najlepszy punkt wyjścia, jeśli chodzi o wybór zaproszeń. Należy także wziąć pod uwagę to, czy dana firma wykonuje zaproszenia na indywidualne zamówienia oraz czy jest możliwość zamówienia także innej papeterii ślubnej, czyli winietek lub zawieszek na wódkę. Przed podjęciem decyzji można poprosić o wysłanie próbek zaproszeń, aby dokładnie się im przyjrzeć i sprawdzić czy papier i kolory są takie, jakich oczekujemy.

Na co zwrócić uwagę podczas projektowania zaproszeń?

Zaproszenie to przede wszystkim tekst i grafika. Wszystko musi być ze sobą spójne. Aby tak było najlepiej skorzystać z porady fachowca, który zajmuje się oprawą graficzną papeterii ślubnej. Ale oczywiście zaproszenie można wykonać według własnych upodobań, bo przecież najważniejsze jest to, aby para młoda była zadowolona. Przy projektowaniu zaproszeń należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj czcionki i jej wielkość. Tekst musi być przede wszystkim czytelny. Czasami lepiej zrezygnować z dodatkowego wierszyka w zamian za to, aby całość była bardziej przejrzysta. Oczywiście należy dokładnie przemyśleć tekst, jaki ma się znaleźć na zaproszeniu. Najważniejsze jest to, aby nie były to przypadkowe wierszyki i rymowanki, które są dostępne w internecie. Treść powinna być odzwierciedleniem upodobań pary młodej.

Polecamy: https://www.wnetwesele.pl/jak-zorganizowac-slub-w-odcieniach-zlota/

Kiedy należy wysłać zaproszenie na ślub?

Nie ma konkretnie określonego terminu, jeśli chodzi o zaproszenie na ślub. Przyjmuje się, że zaproszenia powinny być dostarczone do gości miesiąc przed ślubem. Ale oczywiście termin powinien być uzależniony przede wszystkim od daty ślubu. Jeśli ślub planowany jest w okresie wakacyjnym, a tak dzieje się najczęściej lub na święta, to należy poinformować gości znacznie wcześniej. Najlepiej przynajmniej 2 miesiące przed terminem. Okres wakacyjny związany jest z urlopami, więc warto poinformować gości o dacie znacznie wcześniej. To samo dotyczy okresu świątecznego.

Ile kosztują zaproszenia ślubne?

Cena zaproszeń ślubnych jest uzależniona od wielu czynników. Przede wszystkim zależna jest od tego, czy zaproszenia wykonywane są ręcznie czy za pomocą drukarki. Na cenę wpływ na także rodzaj papieru oraz to czy para młoda decyduje się na gotowy szablon, czy na indywidualny projekt. Cena zaproszeń waha się od kilku złotych za sztukę, do nawet kilkunastu i kilkudziesięciu.

Udostępnij