wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Wesele

Wyjątkowe chwile w oryginalnym otoczeniu? Wesele pod namiotem!

Wyjątkowe chwile w oryginalnym otoczeniu? Wesele pod namiotem!

Sezon weselny trwa niemal przez okrągły rok – coraz częściej pary młode decydują się na klimatyczną uroczystość na świeżym powietrzu, podczas której zaproszeni goście bawią się pod namiotem. Pozornie rozwiązanie to nadaje się wyłącznie na suche i ciepłe miesiące, jednak producenci takich rozwiązań – np. firma Das Company – w swojej ofercie posiadają także namioty ocieplane, z solidną podłogą, a także z możliwością personalizacji: koloru poszycia, liczby okien i innych, dodatkowych elementów.

Wesele pod namiotem oryginalną wersją klasycznego przyjęcia

Wielu osobom przyjęcie weselne kojarzy się z salą lub domem weselnym – to nadal chętnie wybierana opcja, jednak zorganizowanie takiego przyjęcia na świeżym powietrzu także ma coraz liczniejszą grupę zwolenników. Atutem wesela pod namiotem jest możliwość rozłożenia go w różnym otoczeniu: np. nad pięknym jeziorem, w lesie lub w niewielkiej miejscowości, w której nie ma żadnego domu weselnego. Amatorzy przyjęć pod namiotami eventowymi doceniają tego typu wydarzenia za niepowtarzalny klimat, możliwość wyjścia na świeże powietrze, bliższy kontakt z naturą i piękne okoliczności przyrody. Wesele pod namiotem można zorganizować według własnych preferencji od A do Z, nie patrząc na to, w jakim stylu jest utrzymana sala weselna. Przyjęcie może być w klimacie romantycznym, rustykalnym, nowoczesnym, góralskim, wiejskim i wielu innych. Możliwość personalizacji namiotu to kolejny atut – producenci namiotów weselnych, np. firma Das Company, oferująca przeróżne ich propozycje dascompany.com/namioty-weselne – udostępniają kreator namiotów. Wprowadzić w nim można różne zmienne: szerokość, długość, wysokość, rodzaj i kolor poszycia, liczba okien, transparentny dach i inne dodatki. 

Nowoczesne namioty weselne i ich atuty

Obecnie namioty weselne są dużo bardziej zaawansowane niż modele sprzed dekady czy dwóch. Producenci takich rozwiązań dopracowali w najmniejszym detalu różne ich funkcjonalności, uprzyjemniając użytkownikom wydarzeń wygodne z nich korzystanie. Namioty weselne mają dobry poziom wentylacji i klimatyzacji, a także fartuch retencyjny – w razie opadów deszczu, wilgoć zostanie na zewnątrz i spłynie po fartuchu. Namioty mogą zostać wyposażone w solidną podłogę i całoroczne poszycie. Taką przestrzeń można bezpiecznie dogrzewać zimą lub klimatyzować latem,a także modyfikować szerokość i wysokość, dopasowując ją do swoich potrzeb lub wielkości wydarzenia. 

Namiot weselny nie tylko na wesele

Inwestując w namiot eventowy, można z niego później wielokrotnie korzystać podczas innych okazji. Impreza rodzinna, rocznica, komunia, szkolne spotkanie po latach – możliwości, jakie wydarzenia mogą odbyć się pod takim namiotem, są wprost nieograniczone. Namioty weselne są chętnie wybierane przez firmy eventowe, ale coraz częściej także prywatni klienci decydują się na takie rozwiązania. Zaletą namiotu jest możliwość demontażu w czasie, gdy nie jest użytkowany – co stanowi o jego przewadze np. nad altaną ogrodową. 

Namiot eventowy może być garażem, warsztatem lub halą magazynową

Pod namiotami eventowymi odbywają się także innego typu wydarzenia, na przykład targi. Niektóre, wyspecjalizowane modele mogą pełnić rolę warsztatu,  garażu czy hali magazynowej. Wystarczy wybrać produkt z solidnego materiału i z dodatkowym zamknięciem, chroniącym cenną zawartość, by była ona odpowiednio zabezpieczona. Atutem postawienia takiego namiotu jest niższa cena użytkowania takiej przestrzeni – nie trzeba płacić czynszu za wynajem czy mediów. Jeżeli namiot ma pełnić rolę tymczasowej przestrzeni i nie przekroczy 120 dni kalendarzowych na danym obszarze, to jego ustawienie nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. 

Udostępnij