wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Ślub

Pudełka na koperty dostosowane do stylu przyjęcia – jakie wybrać?

Pudełka na koperty dostosowane do stylu przyjęcia – jakie wybrać?

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że w roli upominków weselnych króluje gotówka. O ile jeszcze do niedawna zaproszeni gości wręczali nowożeńcom mniej lub bardziej praktyczne prezenty, tak dziś ich miejsce zastąpiły pieniądze. To dobrze, ponieważ Młodzi mogą sami zadecydować, co jest im najbardziej potrzebne, eliminując przy okazji ryzyko dublowania się – mało przydatnych – podarunków. Jednak, co z nimi zrobić podczas wesela? Rozwiązaniem są pudełka na koperty, które w łatwy, efektowny i co najważniejsze bezpieczny sposób je przechowają, zabezpieczając przed ewentualnym zawieruszeniem czy przedostaniem się w niepowołane ręce.

Hit czy kit? Jak to jest z tymi pudełkami na koperty?

Dziś już nikogo nie widzi obecność tychże pojemników na przyjęciu weselnym. Stanowi bowiem doskonały pomysł na zebranie od gości kopert i bezpieczne je przechowanie – na cały czas trwania zabawy. Pudełko na koperty to również elegancki i estetyczny sposób na dekorację wesela, zwłaszcza kiedy jest odpowiednio dopasowane do pozostałych dodatków.

Jakie pudełka na koperty wybrać?

Kluczową rolą w przypadku doboru tych pudełek odgrywa spójność stylistyczna. Powinny bowiem współgrać z zaproszeniami, winietkami czy innymi dekoracjami weselnymi. Jeśli motywem przewodnim przyjęcia jest styl rustykalny, świetnym wyborem będą pudełka na koperty z papieru ekologicznego lub szarego kartonu, opcjonalnie udekorowane stylową koronką. Do wesela glamour polecanym wyborem są szklane pudła lub te ozdobione złotymi lub srebrnymi akcentami. Jeśli nasze preferencje estetyczne krążą wokół szeroko pojętego modernizmu, wówczas warto zdecydować się na minimalistyczne pudełka na koperty, udekorowane jedynie skromnym, delikatnym detalem, np. serduszkiem.

Jak zbierać pieniądze od gości?

Wątpliwości nowożeńców wzbudza nie tylko design pudełek na koperty, ale również forma zbierana ich od zaproszonych biesiadników. Najlepiej, aby tym zadaniem zajęli się świadkowie, którzy w dyskretny i elegancki sposób zgromadziliby je od wszystkich gości. Innym, alternatywnym rozwiązaniem jest powieszenie pudełka na koperty w widocznym miejscu na sali. Wtenczas każdy będzie mógł wrzucić ją, kiedy tylko uzna to za stosowne.

Czy warto kupować je przez Internet?

Pudełka na koperty można zakupić w lokalnych sklepach z dekoracjami lub przez Internet. Szczególnie polecane jest drugie rozwiązanie, i to nie tylko z uwagi na większą różnorodność wzorniczą, ale również przystępniejsze ceny.

Udostępnij