wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Lifestyle

Najmodniejsze upominki dla gości weselnych

Najmodniejsze upominki dla gości weselnych

Już od jakiegoś czasu przyjęło się, że gości weselnych obdarowuje się upominkiem. Jest to miła pamiątka z imprezy. Jest to też miły gest ze strony Młodych, którzy zaplanowali swoją imprezę w każdym, nawet najmniejszym szczególe. Jakie są najmodniejsze upominki dla gości weselnych? Co się sprawdzi w roli prezentu?

Miód

Od kilku sezonów hitem są malutkie słoiczki z miodem. To prezent uroczy i równocześnie bardzo praktyczny. Dobrej jakości miód jest zdrowy i nie psuje się, więc można zjeść go nawet jakiś czas po weselu. Na uwagę zasługują miody z dodatkami np. soków owocowych. Dzięki temu mają one ciekawe kolory i wyglądają wyjątkowo apetycznie. Słoiczki z miodem powinny mieć personalizowane etykiety dopasowane do tematu przewodniego wesela. Warto umieścić na nich także datę ślubu oraz imiona Młodych.

Zobacz również: https://www.wnetwesele.pl/ile-kosztuje-wesele-kalkulator-weselny/

Świeczki sojowe

Kolejnym ciekawym upominkiem są miniaturowe świece sojowe. Są one nie tylko bardzo modne, ale też dostępne w wielu kolorach i zapachach. Pozwala to na dopasowanie ich do motywu przewodniego imprezy. W tym wypadku również warto zadbać o personalizację opakowania od świeczki. To właśnie ona zamienia zwykły produkt w pamiątkę z imprezy. Świece nie mają żadnego terminu ważności, więc można się na nie zdecydować nawet gdy ostateczny termin wesela nie jest jeszcze przesądzony.

Migdały w cukrze

To przysmak, który często pojawia się na weselach. Najczęściej migdały są zapakowane w niewielkie woreczki z organzy. To materiał, który jest przezroczysty i bardzo delikatny. Jest elegancki i świetnie nadaje się do pakowania prezentów. Co ciekawe, najczęściej podarowuje się pięć migdałów w jednym woreczku. Ma to symbolizować pięć życzeń: szczęścia, zdrowia, pomyślności, długiego życia oraz miłości. Zwyczaj wybierania ich jako upominków dla gości weselnych pochodzi z krajów śródziemnomorskich.

Warto zobaczyć: https://www.wnetwesele.pl/zyczenia-na-slub-jak-powinny-wygladac/

Ciasteczka z lukrem

Ciekawym pomysłem jest obdarowywanie gości ciastkami, które nawiązują do tortu weselnego. Zazwyczaj nawiązanie to polega na wykorzystaniu tych samych kolorów oraz ozdób. Czasami ciastka te są też wycięte na wzór piętrowego tortu. To piękna i równocześnie bardzo smaczna pamiątka, więc z pewnością zapadnie ona gościom w pamięć. Oczywiście nie można też zapominać o odpowiednim opisaniu ich opakowań. Koniecznie powinna znaleźć się na nich winietka. W miarę możliwości warto też zadbać o bezbarwne opakowania, dzięki którym wszyscy goście będą wiedzieli, że otrzymali dokładnie taki sam prezent. To pomoże uniknąć nieporozumień.

Udostępnij