wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Wesele

Piwonie na ślubie a wyjątkowy klimat

Piwonie na ślubie a wyjątkowy klimat

Piwonie to przepiękne kwiaty, które w ostatnim czasie można bardzo często spotkać na wielu uroczystościach ślubnych. Mogą one być nie tylko doskonałą dekoracją kościoła, lecz także każdej sali weselnej. Kwiaty te stanowią przepiękne tło, zarówno dla mocnych akcentów kolorystycznych, jak i pastelowych kompozycji.

Piwonie idealne kwiaty na ślub

Piwonie na ślubie sprawdzają się doskonale. Są one bardzo często zwane peoniami i symbolizują szczęście oraz dobrobyt. Ich kolorystyka jest zróżnicowana. Występują nie tylko w białym kolorze, lecz także w kremowym, różowym, bordowym oraz koralowym.

Kwiaty te posiadają pierzastą strukturę płatków oraz obfite pąki. Wielu osobom kojarzą się z delikatnością oraz rozkoszą. Są zatem doskonałym składnikiem każdego bukietu ślubnego. Te wyjątkowe kwiaty doskonale nadają się także do dekoracji kościoła oraz aranżacji stołów weselnych.

Oryginalna ścianka na wesele z piwonii

Dziś piwonie są bardzo często wybierane na uroczystości ślubne. Jeśli te urocze kwiaty są motywem przewodnim ślubu, to wówczas warto zamówić ściankę udekorowaną piwoniami.

Z racji tego, że kwiaty te są bardzo wrażliwe na zmienne temperatury, doskonałym pomysłem jest wybór dekoracji wykonanej ze sztucznych kwiatów. Taka ścianka zawsze jest trwalsza oraz doskonale sprawdza się jako tło do zdjęć, zarówno młodej pary, jak i wszystkich zgromadzonych gości. Ponadto stanowi ona wyjątkowe wyróżnienie stołu przy którym zasiada młoda para.

Ścianka z piwonii może też pełnić rolę parawanu małej kawiarenki, w której goście mogą z dala od zgiełku sali weselnej odpocząć przy małym stoliku, delektując się przepyszną kawą.

Ciekawe dekoracje z piwoniami w tle

Piwonie to kwiaty którymi można w wyjątkowy sposób udekorować każdą salę weselną. Doskonale prezentują się w roli niedużych bukietów na stół weselny.

Kwiaty te można także umieścić w stojakach do bukietów i wówczas to tworzą znakomitą linię dekoracji królującą ponad głowami gości weselnych. Decydując się na takie rozwiązanie na stoły warto położyć tylko drobne akcenty w postaci niewielkich piwoniowych główek, które można przywiązać wstążką lub rafią do serwet. Piwonie pięknie prezentują się także wtedy, gdy zostaną umiejscowione w niewielkich menzurkach z wodą.

Piwonie to takie kwiaty, które wielu osobom przywodzą na myśl sielski klimat wakacji spędzonych na wsi. Doskonale sprawdzają się zatem wówczas, gdy uroczystość weselna jest organizowana w ogrodzie. Wówczas to warto udekorować teren naręczami kwiatów. Niezwykle oryginalnie prezentują się one wtedy, gdy zostaną umieszczone w cynowych wiadrach.

Piwonie mogą z powodzeniem być obecne również na każdym weselu w stylu glamour. Na takiej uroczystości wyjątkowo prezentują się różowe kwiaty, dodatkowo udekorowane kryształowymi zawieszkami.

Udostępnij