wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Wesele

Inspiracje na dekoracyjną ściankę weselną

Inspiracje na dekoracyjną ściankę weselną

Ścianka weselna to obowiązkowy element dekoracyjny, który pojawia się zwykle w tle państwa młodych. Będzie zatem pojawiać się nie tylko na pamiątkowych zdjęciach, ale również na filmie ślubnym, więc warto zadbać o jej niepowtarzalny wygląd. Jak to zrobić? Poznaj kilka naszych pomysłów na dekoracyjną ściankę weselną!

Ścianka weselna boho

Styl boho od pewnego czasu jest bardzo chętnie wybierany na przyjęcia weselne, więc jeśli będziemy myśleli o jego wykorzystaniu, to na pewno ścianka weselna zaaranżowana w jednakowej tematyce będzie strzałem w dziesiątkę. Jak stworzyć ściankę weselną w stylu boho? Do jej budowy warto wykorzystać drewniane panele, a także makramy, okrągłe szydełkowane serwetki, czy nawet piórka i kolorowe tkaniny, które są charakterystyczne dla stylu boho.

Ścianka weselna z kwiatów

Ścianka z kwiatów to zdecydowanie propozycja dla par, które nie wyobrażają sobie tego typu elementów bez wykorzystania kwiatów. Do jej zrobienia najlepiej wykorzystać żywe kwiaty, ale trzeba liczyć się z tym, że może to być dość kosztowne przedsięwzięcie, więc polecamy je tym, którzy tego dnia nie liczą kosztów.

Ścianka weselna glamour

Ścianka weselna w stylu glamour to obowiązkowy wybór, gdy organizujemy przyjęcie w tym samym stylu. Jak wiadomo, dla stylu glamour charakterystyczne są kryształy, drapowane tkaniny, czy złote i błyszczące dodatki. Dlatego warto wykorzystać je właśnie na stworzenie ścianki. Do tego zadania sprawdzą się jednakowo lampki ledowe, tiul, czy kryształki. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić też na nowocześniejsze rozwiązania, w tym na przykład na pikowaną ściankę weselną glamour, która w ostatnim czasie cieszy sporą popularnością.

Ścianka weselna z drewna

Drewniana ścianka weselna za parą młodą będzie idealny wyborem dla tych, którzy kochają naturę, styl rustykalny, czy nawet wiejski. Dlatego znakomicie będzie też pasować do przyjęcia organizowanego w podobnym stylu. Do wykonania drewnianej ścianki na pewno przyda się stelaż z drewnianych paneli, który następnie ozdobimy polnymi kwiatami, ziołami, czy własnoręcznie wykonanymi napisami.

Ścianka weselna z balonów

Jeszcze kilka lat temu nikt z nas by nie postawił na ściankę weselną z balonów. Jednak zauważyć można, że balony znów wracają do łask. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je do dekoracji ścianki na swoje przyjęcie weselne. W tej kwestii mamy pełną swobodę aranżacyjną. Możemy spróbować wypełnić całą przestrzeń balonami, ale także pomyśleć o stworzeniu girlandy z balonów, która będzie dopasowana kolorystycznie do pozostałych elementów dekoracyjnych sali.

Ścianka weselna heksagon

Ostatnim hitem stały się ścianki weselne typu heksagon, czyli najprościej mówiąc te, których bazą jest ogromny stelaż w formie sześcianu. Możemy go wykonać z dowolnego materiału – od drewna, po metal, a na wiklinie kończąc. Ozdoby należy dopasować do stylu, w jakim organizujemy przyjęcie weselne. Jeśli wybór padnie na wesele w stylu glamour, to koniecznie powinny to być eleganckie lampki, wyszukane kwiaty, czy nawet tiul. W przypadku wesela w rustykalnym stylu warto postawić na zioła, kwiaty polne, czy balony.

Te piękne dekoracje staną się wisienką na torcie naszego przyjęcia i dołożą się do efektu wow, że będzie to naprawdę udane wesele.

Udostępnij