wnetwesele.pl

wnetwesele.pl – ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Ślub

Idealna współpraca z wedding plannerem – radzi agencja ślubna Czary Marry

Idealna współpraca z wedding plannerem – radzi agencja ślubna Czary Marry

Wedding Planner to specjalista w dziedzinie organizacji ślubów i wesel. To osoba, która profesjonalnie zajmuje się przygotowaniem uroczystości zaślubin i przyjęcia weselnego oraz koordynuje przebieg całości. Jego pomoc, wiedza i doświadczenie są nieocenione, a często ratują Młodą Parę z niejednej opresji.

agencja ślubna

Zadaniem Konsultanta Ślubnego jest sprawne przeprowadzenie Pary Młodej przez proces organizacji ich dnia ślubu i wesela. Do jego zadań nie tylko będzie należało znalezienie odpowiednich wykonawców i dopięcie z nimi szczegółow, ale także wspieranie Pary w procesie zamawiania zaproszeń, wybierania menu czy stworzeniu wizji dekoracji. Do jego obowiązków należy również stworzenie i kontrolowanie budżetu ślubnego, a także pamiętanie o wszystkich niezbędnych formalnościach, choćby o odpowiednim czasie złożenie dokumentów do Urzędu Stanu Cywilnego.

współpraca z wedding plannerem

Z usług konsultantów ślubnych coraz częściej korzystają nie tylko osoby zapracowane oraz ludzie mieszkający za granicą. Na pomoc doświadczonych wedding plannerek decydują się już także osby, które zdają sobie sprawę, że organizacja ślubu i wesela to nie lada wyzwanie i duża logistyka. Pary, które marzą, aby ich ślub i wesele było spójne, a przede wszystkim na ich własnych zasadach będą bardzo zadowolone ze współpracy ze specjalistą. Osoba, która na co dzień zajmuje się organizacją ślubów i wesel sprawnie przekuje ich wizję w realizację.

Nic jednak nie wydarzy się bez samych zainteresowanych, a więc Panny Młodej i Pana Młodego. Jak działać, aby współpraca na linii wedding planner – Para Młoda przebiegała sprawnie i profesjonalna, a jej zwieńczeniem był idealny ślub i wesele?

ślub

Dziś przedstawiamy najważniejsze zasady jakimi powinna kierować się Młoda Para współpracując ze swoim konsultantem ślubnym.

 1. MIEJCIE WIZJĘ DNIA SWOJEGO ŚLUBU I WESELA
  Nikt Wam nie powie, tym bardziej wedding planner jak ten dzień powinien wyglądać i też nie powinien tego robić. To WASZ dzień i to wy powinniście wiedzieć jak ma on przebiegać. Wedding planner jestem od tego, żeby zrealizować tą wizję. Owszem, zawsze chętnie doradzi i podpowie, czy dany pomysł jest dobry, ale jego zadaniem jest przede wszystkim nakierowanie Was na sprawdzone rozwiązania, a nie narzucanie Wam konkretnych pomysłów czy forsowanie swojego zdania.
 1. PRZYGOTUJCIE SIĘ NA KOMPROMISY
  Nie wszystko się da i nie wszystko pasuje do siebie jednocześnie. Wy mówicie o czym marzycie, a wedding planner zamienia to w rzeczywistość. Uwierzcie mi, że chce on dla Was jak najlepiej i jeśli mówi, że coś nie zadziała to dlatego, że się na tym zna i ma ten sam cel co wy – IDEALNY ŚLUB I WESELE. Pamiętajcie jednak, że we współpracy z wedding plannerem nie chodzi o to, aby usłyszeć, że czegoś się nie da i na tym zakończyć temat. Jego zadaniem jest zaproponowanie Wam innego rozwiązania lub zaproponowanie czegoś innego, ale co też będzie spójne z wizją Waszego ślubu i wesela. Planujecie ślub za granicą, w plenerze lub wesele w ogrodzie? Dla dobrego konsultanta ślubnego nie ma rzyczy niemożliwych 😉
 1. BĄDŹCIE SZCZERZY
  To Wy wiecie co lubicie, co Wam się podoba, jakie macie oczekiwania i odczucia. Choć bardzo by chciał, konsultant ślubny nie czyta w Waszych myślach (chociaż czasem nam się udaje 😉 ). Wasza i jego szczerość zaoszczędzi dużo czasu i pozwoli sprawnie organizować ten dzień. Szczegółowo opowiedzcie o swoich planach, wizji ślubu czy nakreślcie swój wymarzony motyw przewodni wesela. Na pewno nie chcielibyście, aby Wasz wedding planner zatajał przed Wami ważne aspekty organizacji wesela. Pewnie nie podobałoby Wam się też, gdyby cały czas Wam przytakiwał i mówił, że wszystko jest idealnie. To byłoby mocno podejrzane, zwłaszcza, że ślub i wesele to żywy organizm. Zawsze może się wydarzyć coś nieprzewidywalnego. Stawiając na szczerość z Waszym wedding plannerem macie pewność, że w dniu ślubu i wesela będzie dokładnie znał Was i Wasze oczekiwania, co przekuje się tylko na idealnie zorganizowaną uroczystość.
 1. PODEJMUJCIE DECYZJE
  Jakiekolwiek , ale podejmujcie je. Decyzją jest nawet to, że żadnego z przedstawionych wykonawców nie wybieracie. Bez waszej decyzyjności cały sztab ludzi nie rozpocznie swoich działań. Pamiętajcie też, że czym bliżej dnia ślubu i wesela tym większy stres i mniejsza decyzyjność. Zdecydowanie łatwiej dogrywa się weselne sprawy, kiedy nie gonią Was terminy i macie czas na zastanowieni się i dopytanie o wszystko. Wedding planner będzie realizował z Wami ślubne punkty po kolei, nie zdarzy się, że nagle zasypie Was mnóstwem decyzji do podjęcie. Jeśli jednak będziecie odwlekać podjęcie decyzji sprawy same się nawarstwią, a co za tym idzie szybko się zniechęcicie i nabierzecie poczucia chaosu.
 1. BĄDŹCIE PUNKTUALNI
  To szanowanie przede wszystkim Waszego, ale i wedding plannera czy innych wykonawców czasu. Dodatkowo czas w przypadku organizacji MA KLUCZOWE ZNACZENIE. Nie jest tajemnicą, że wolne terminy u dobrych wykonawców szybko znikają. Każdej Młodej Parze zależy, aby na jej weselu pracowali profesjonaliści, dlatego nie zwlekajcie i nie stopujcie swojego wedding plannera w pracy.

Mamy nadzieję, że tych parę wskazówek pomogą Wam w sprawnej współpracy z wybranym przez Was wedding plannerem. Pamiętajcie, że szczęście w oczach Pary Młodej to spełnienie marzeń każdego konsultanta ślubnego.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.