wnetwesele.pl

ślub, wesele, moda, uroda, eventy

Wesele

Wesele w pięknym stylu, czyli co jest trendy?

Wesele w pięknym stylu, czyli co jest trendy?

Tak wyjątkowa impreza, jak wesele nie może się obejść bez pięknej oprawy. Może się wydawać, że efektowne przygotowanie sali weselnej to nie lada wyzwanie. Owszem wymaga stworzenia koncepcji i doboru ozdób weselnych. To na jakie dekoracje się zdecydować zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeśli ma być glamour, odpowiednie będą eleganckie, w kolorze srebra lub złota ozdoby weselne, jeśli natomiast wolicie bardziej swojski, czyli rustykalny styl, należy postawić na ozdoby z naturalnych tworzyw, w tym w dużej mierze z drewna. Dziś skupimy się na najpopularniejszych ozdobach weselnych na salę i stoły.

Perfekcyjne stoły weselne

Przykrycie i ozdobienie stołów weselnych jest niebagatelnie ważne. To przy nich goście biesiadują i prawdopodobnie spędzają najwięcej czasu podczas całej imprezy. Dlatego poza walorami estetycznymi i dekoracyjnymi należy wziąć pod uwagę komfort gości. Bardzo ważne jest, by zastawa stołowa i ozdoby były spójne z całą aranżacją sali. W aktualnych trendach aranżacyjnych nie wskazany jest zbytni przepych. Ma być gustowanie i funkcjonalnie. Już część dekoracji stołów weselnych stanowią takie elementy, jak numeracje, menu, winietki i zawieszki na wódkę. Ponadczasowymi ozdobami weselnymi na stół są żywe kwiaty w kryształowych wazonach oraz świece umieszczone na eleganckich świecznikach. Coraz częściej jednak tradycyjne świece są zastępowane lampionami, a kwiaty umieszcza się w bardziej fantazyjnych, czy całkowicie abstrakcyjnych wazach. 

Piękna aranżacja wesela, którą zachwycisz gości

Jeśli chodzi o ozdoby weselne na salę, to zdecydowanie odchodzi się od ciężkich kotar, bogato zdobionych, czy wielokolorowych balonów. Powinien być jeden przewodni kolor, który nada całości klasy. W przypadku balonów, stawia się na jeden, maksymalnie dwa kolory. Najmodniejszą propozycją są te w kształcie serc. Poza tym do najpopularniejszych ozdób weselnych należą ledowe napisy oraz podświetlane girlandy. Gra świateł, tworzy zawsze efektowną i nieco romantyczną atmosferę. Popularność zdobywają również bardzo eleganckie girlandy kryształowe. Obowiązkową ozdobą weselną jest oczywiście personalizowana tabliczka umieszczana na ściance za Młodą Parą. Niegdyś były to napisy ręcznie tworzone z zdobnej tektury, dziś stawia się na drewniane, kwiatowe lub miedziane wyroby. Najczęściej przedstawiają imiona lub inicjały Młodych, ale mogą to też być miłosne symbole typu połączone serca lub dwa białe gołębie. Aranżując sale weselną na pewno, warto zadbać o najmniejsze detale, bo to one tworzą całość i wywierają wrażenia na gościach. 

Udostępnij