Logowanie Rejestracja Dodaj swoją ofertę

SZUKAJ FIRMY:DODAJ OFERTĘ + ZA DARMO

Zamek w Gniewie

ocena - 

Gniew

k. Kwidzyn, Malbork

ul. Zamkowa 3
83-140 Gniew
woj. pomorskie


Telefon:
58 535...
Dzwoniąc powołaj się na nasz portal WnetWesele.pl

Coś jest nie tak? Zgłoś problem administracji klikając tutaj


Szczegóły oferty:

Maksymalna liczba miejsc: 220

Zamek Gniew, potężna gotycka twierdza rycerzy mnichów, siedziba królów, hetmanów i starostów, słynący z  turniejów rycerskich, zaciętych bitew i wspaniałych spektakli zaprasza do swoich Komnat. Najmilszym naszym Gościom oferujemy noclegi w stylowym  Pałacu Królowej Marysieńki oraz nowo odremontowanym Hotelu Rycerskim który nabrał nowego blasku i finezji ( o łącznej ilośći 250 miejsc) oraz dodatkowo 140 miejsc w Dormitorium Zamkowym wystrojem nawiązującym  do ascetycznego wyglądu cel Braci Zakonnych. W gościnnych murach Zamku Gniew wyprawić można  wspaniały bankiet, urządzić konferencję, szkolenie czy wielce atrakcyjną  imprezę integracyjną, a wszystko to okraszone spektaklami historycznymi, podczas których rycerze kruszą kopie, husaria ściera się ze szwedzkimi muszkieterami, a wino i miód, a nie krew, leje się w obfitości.

O drżenie serca przyprawi Was spektakl „Wakacje z Duchami”. Pierwsze tego typu show w Polsce z użyciem niezwykłej techniki multimedialnej, efektów pirotechnicznych i wysokiej jakości dźwięku.

Pary  planujące wspólny żywot wyprawić mogą  niezapomniane przyjęcie weselne poprzedzone ceremonią ślubną  w Kaplicy zamkowej, z towarzyszeniem śpiewów gregoriańskich.

Specjalnie dla miłośników aktywnego wypoczynku Zamek Gniew proponuje lekcje jazdy konnej, rekreacyjne rejsy gondolą po Wiśle, przejażdżki powozem, wypożyczalnie rowerów, wycieczkę do oddalonego kilka kilometrów Muzeum Leśnego, gdzie oprócz obserwacji dzikiej zwierzyny można posłuchać ciekawych gawęd leśniczego. Niezapomnianych wrażeń podczas pobytu w  Zamku Gniew, mogą dostarczyć  również wędrówki, podczas których podziwiać można urokliwe zakątki ziemi kociewskiej.

Śluby i Wesela

Gdzie znaleźć najlepsze sale weselne? Pomorskie krajobrazy i gościnność to jedne z wielu argumentów, które rokrocznie przyciągają do naszego hotelu zakochanych i ich rodziny.

Drodzy Goście, nasz hotel stanowi wymarzone miejsce na wesele w zamku wraz z Ceremonią Zaślubin. Można tu zamówić wspaniałą uroczystość ślubną w krzyżackiej kaplicy z mszą świętą z udziałem chóru gregoriańskiego "Schola Cantorum Gymevensis", a zaraz po niej przenieść się do Wielkiego Refektarza na przyjęcie w sali weselnej. Zmęczeni całonocnymi tańcami goście będą mogli wypocząć w komnatach zamkowych lub w pokojach Pałacu Królowej Marysieńki Sobieskiej.

Jednak zanim to nastąpi, Młodą Parę oraz weselników powita na dziedzińcu zamkowym Kasztelan Zamku, a salwa armatnia da znać okolicznej szlachcie i gawiedzi o dniu tak podniosłym i przybyciu tak zacnych gości.

Nie koniec to jednak atrakcji: zwabiony salwą armatnią rycerz lubo szlachcic, może zapałać chęcią porwania Panny Młodej czy też jej druhny a to już jeno krok do zwady i pojedynków podczas prawdziwego wesela w pałacu.

Dodatkowo uroczystości weselne w Zamku mogą uświetnić asysty honorowe husarzy, salwy z armat i muszkietów, pojedynki rycerskie i szlacheckie, koncerty chóru gregoriańskiego i wiele innych atrakcji, których nie znajdziecie nigdzie indziej w województwie pomorskim.

Dodatkowe atrakcje:

Scenka historyczna pt. "Porwanie Panny Młodej"
Szpaler Muszkieterski
Wjazd bryczką
Wjazd w asyście czteroosobowego pocztu husarskiego konno
Nocny spacer z pochodniami
Oprawa mszy - koncert chóru gregoriańskiego
Ponadto: pokazy fireshow, fajerwerków i wiele innych atrakcji na specjalne życzenia Gości.

Kaplica Zamkowa

Kaplica pod wezwaniem świętych Huberta i Jerzego, patronów myśliwych i rycerzy. Najważniejsze miejsce w Zamku, zgodnie z regułą zakonu krzyżackiego, była budowana jako pierwszy element średniowiecznej warowni. Do dziś zachowała średniowieczny charakter.

Kaplica Zamkowa jest doskonałym miejscem na niepowtarzalny ślub. Odprawiane są tam także msze okolicznościowe. W miesiącach letnich msze odbywają się regularnie. Często w Kaplicy realizowane są koncerty chóru gregoriańskiego „Schola Cantorum Gymevensis”. Kaplica udostępniona jest do zwiedzania dla turystów odwiedzających Zamek Gniew.
Zamek w Gniewie zdjęcie 1

Opinie:


Dodaj opinię:

Aby dodać opinię musisz być zalogowany na swoje konto.
Jesteś naszym użytkownikiem? Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Inne oferty,
które mogą
Ci się spodobać:

Hotel Boss
Hotele

Hotel Boss

polubienia0 polubień | 0 komentarzy | Ocena -
Restauracja Cafe Oranżeria - Hotel Kossak
Hotele

Restauracja Cafe Oranżeria - H...

polubienia0 polubień | 0 komentarzy | Ocena -
Hotel Azyl
Hotele

Hotel Azyl

polubienia0 polubień | 0 komentarzy | Ocena -
COPYRIGHT @ 2013-2019 WNETWESELE.PL
Google+