Logowanie Rejestracja Dodaj swoją ofertę

SZUKAJ FIRMY:DODAJ OFERTĘ + ZA DARMO

Pałac Racot

ocena - 

Kościan

k. Śrem, Czempiń

Racot, ul. Dworcowa 5
64-000 Kościan
woj. wielkopolskie


Telefon:
65 / 5...
Dzwoniąc powołaj się na nasz portal WnetWesele.pl

Coś jest nie tak? Zgłoś problem administracji klikając tutaj


Szczegóły oferty:

Maksymalna liczba miejsc: 120

Pragniemy zaprosić Państwa do szczególnego miejsca, jakim jest należący do Stadniny Koni „Racot” klasycystyczny, XVIII-wieczny Pałac książąt Jabłonowskich. Obiekt usytuowany jest w malowniczej wiosce, nieopodal wielkopolskiego Kościana. Pałac zaprojektowany przez Dominika Merliniego od początku był miejscem spotkań inteligencji, a także obiektem krzewienia polskiej kultury.

Decyzją Rady Ministrów z 1921 roku, pałac w Racocie zyskał rangę Rezydencji Prezydentów Rzeczypospolitej. Bywali tu prezydenci Stanisław Wojciechowski i Ignacy Mościcki. W 1928 roku utworzono tu Państwową Stadninę Koni Racot. Dziś, po gruntownym remoncie w pałacu znajduje się 3 gwiazdkowy hotel o wysokim standardzie oraz nowoczesny Ośrodek Szkoleniowo – Rekreacyjny, w którym znajdziecie Państwo doskonałe warunki do pracy intelektualnej i wypoczynku.

W roku 2005 Stadnina Koni „Racot” została laureatem konkursu „Zabytek zadbany” pod patronatem Ministra Kultury i Generalnego Konserwatora Zabytków. Atrakcją obiektu jest bez wątpienia powozownia. Wśród eksponatów można między innymi podziwiać zachowany w doskonałym stanie powóz, którym 26 grudniu 1918 roku podróżował Ignacy Jan Paderewski.

Wesela

Przyjęcie weselne to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego człowieka! Nie może zatem dziwić, że niemal każdy pragnie aby zostało ono zorganizowane z klasą i na dodatek w miejscu naprawdę niebanalnym. Właśnie dokładnie takim jak Pałac w Racocie.

Dlatego też oddajemy do Państwa dyspozycji przestronne pomieszczenia naszego ośrodka, ze słynną Salą Balową na czele. Nasi pracownicy nie tylko zadbają o profesjonalna obsługę gastronomiczną, ale także zaaranżują wnętrza według indywidualnych preferencji.

Z doświadczeń naszych gości wynika, że wesela w racockim Pałacu na długo pozostają w pamięci i są chętnie wspominane.

Oferujemy państwu 50 miejsc noclegowych w pokojach 1, 2 i 4 osobowych oraz Apartament Prezydencki . Trzy pokoje przystosowane są do wymogów osób niepełnosprawnych. Wszystkie pokoje urządzone są w stylu klasycystycznym, nawiązującym do XVIII wiecznego pałacu Jabłonowskich. Pokoje wyposażone są w sprzęt RTV oraz telefon oraz bezprzewodowy internet.
Pałac Racot zdjęcie 1

Opinie:


Dodaj opinię:

Aby dodać opinię musisz być zalogowany na swoje konto.
Jesteś naszym użytkownikiem? Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Inne oferty,
które mogą
Ci się spodobać:

Sala bankietowa
Sale weselne / restauracje

Sala bankietowa

polubienia0 polubień | 0 komentarzy | Ocena -
Sale Weselne Romeo i Julia
Sale weselne / restauracje

Sale Weselne Romeo i Julia

polubienia1 polubień | 0 komentarzy | Ocena -
Sala weselna Casello
Sale weselne / restauracje

Sala weselna Casello

polubienia0 polubień | 0 komentarzy | Ocena -
COPYRIGHT @ 2013-2019 WNETWESELE.PL
Google+