Logowanie Rejestracja Dodaj swoją ofertę

SZUKAJ FIRMY:DODAJ OFERTĘ + ZA DARMO

Konkubinat a małżeństwo.

(3 odpowiedzi)

jolanta   16 kwietnia 2015, 11:06
Dla wsparcia tematu link do artykułu na podobny temat http://stoprozpuscie.pl/konkubinat-koncem-malzenstw/

A teraz co sądzicie? konkubinat czy małżeństwo?
sayyou
sayyou   11 czerwca 2015, 13:52
Ja nie mam wyrobionego zdania na ten temat, ale wydaje mi się, że właściwie każda para najpierw żyje w konkubinacie (bo w zasadzie tak można nazwać okres narzeczeński, który trwa raz krócej raz dłużej cheeky). Niektórzy biorą ślub, a niektórzy przyzwyczajają się do tego stanu i ślubem nie zaprzątają sobie głowy. To oczywiście ma swoje negatywne skutki, ale ma też pozytywne.
lebleu
lebleu   17 czerwca 2015, 12:53
Dla osób niewierzących konkubinat zapewne jest normalną formą związku, często "przejściową" chociażby ze względów finansowych. I nie chodzi tu tylko o sprawę wydatków związanych ze ślubem. Znam np. taką młodą parę studencką, której urodziło się juz dziecko, kiedy ona była jeszcze w liceum, ale na razie nie biorą ślubu, ponieważ ona dopóki studiuje, otrzymuje rentę po nieżyjącym ojcu i nie chce jej stracić.
Osoby wierzące często nie akceptują konkubinatu. Potępiają go również księża. Ale ileż to jest przypadków, kiedy sami księża żyją w konkubinacie (takim ukrytym). Mają dziecko z jakąś kobietą, pomagają finansowo, spotykają się po kryjomu, ale ślubu nie biorą, bo musieliby porzucić stan duchowny.

Dodaj odpowiedź:

Zaloguj się aby dodać odpowiedź
COPYRIGHT @ 2013-2017 WNETWESELE.PL
Google+