wnetwesele.pl

wnetwesele.pl – ślub, wesele, moda, uroda, eventy

rozpuszczone włosy na ślubie
Wesele

Czy sprawdzą się rozpuszczone włosy na ślubie?

W katalogach mody ślubnej jest wiele różnych propozycji fryzur. Są one tak różnorodne, bo muszą pasować do wielu różnych kreacji, kształtów twarzy oraz do różnych ozdób umieszczanych we włosach. Pośród tych fryzur znajdują się też niezwykle proste stylizacje z rozpuszczonych włosów. Czy rozpuszczone włosy na ślubie to dobry pomysł? Czy raczej powinno się ich unikać?

Wyszczuplają twarz

Nie można mieć wątpliwości, że długie fryzury wyszczuplają twarz. Dzięki nim buzia wydaje się być smuklejsza i bardziej delikatna. Osoby o pełnych policzkach powinny wybierać fryzury, w których włosy spływają dookoła twarzy, więc rozpuszczone włosy w ich przypadku sprawdzą się bardzo dobrze. Alternatywą dla nich mogą być koki i upięcia z puszczonymi luźno kosmykami włosów blisko twarzy. Takie fryzury są eleganckie, ale dodają lat. Rozpuszczone włosy ozdobione kwiatowym wiankiem z kolei odejmują lat i dodają Pannie Młodej symbolicznej niewinności. Wspaniale prezentują się ze zwiewnymi i delikatnymi sukniami.

Konieczne utrwalenie

Wprawdzie rozpuszczone włosy wyglądają bardzo romantycznie, ale trzeba też o nie odpowiednio zadbać, by fryzura się nie popsuła. Wystarczy silniejszy podmuch wiatru, by włosy zmieniły się w nieułożony bałagan. Z tego powodu powinno się dobrze zabezpieczyć fryzurę przy pomocy dobrej jakości lakieru, który nie skleja włosów oraz niewidocznych wsuwek. To właśnie one mogą być cichymi bohaterami, którzy uratują fryzurę podczas całej uroczystości. Jeśli ślub i wesele mają odbyć się plenerze, warto dwa razy zastanowić się przed wybraniem takiej fryzury. Wiatr może łatwo ją zrujnować.

Dla pięknych włosów

Żeby pozwolić sobie na rozpuszczenie włosów podczas tak ważnego dnia, trzeba mieć pewność, że są one w dobrej kondycji. W związku tym włosy powinny być lśniące, zadbane, dobrze przycięte i muszą mieć odpowiednią gęstość. Rzadkie włosy nie będą prezentowały się wystarczająco dobrze. W takim wypadku dobrze jest zdecydować się na treski. Te wykonane z syntetycznego włosia są dostępne w przystępnych cenach, choć te naturalne są dużo wyższej jakości. Warto je kupić z pewnym wyprzedzeniem, by w razie potrzeby można było jeszcze je pofarbować na kolor jak najbardziej zbliżony do odcienia naturalnych włosów Panny Młodej. Treski to sposób nie tylko na zagęszczenie włosów, ale także na ich przedłużenie. Tutaj jednak warto zachować szczególną czujność. Mocowanie tresek powinno być dobrze ukryte tak, by prezentowały się miarę możliwości jak prawdziwe włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *