WnetWesele - portal ślubny

Logowanie Rejestracja Dodaj swoją ofertę

SZUKAJ FIRMY:Zimowe śluby

2017-01-11, kategoria:

Pory roku

Zimowe śluby
Zimowe śluby są wyjątkowe. Pod każdym względem i dla każdego. Zarówno Parze Młodej jak i fotografom przysparzają wielu zmartwień. Są źródłem wątpliwości i rozterek a jednocześnie stwarzają nowe możliwości. Ta niesprzyjająca z pozoru pora roku daje nam wszakże w prezencie zupełnie nowe, odmienne, magiczne przestrzenie. Krajobrazy jak z bajki. Zimą, niczym w teatrze, sceneria za oknem potrafi zmienić się diametralnie w ciągu kilku godzin. Szaro-bury świat staje się pełnym blasku dziełem natury. Nie pożałuje ten, kto się odważy i z tego skorzysta. Niestety w naszym kraju zimy są coraz mniej zimowe i śnieżne przez co upolowanie słonecznego dnia z temperaturą lekko poniżej zera i zalegającym wokół białym puchem może stać się nie lada wyzwaniem. ale tylko w takich warunkach pogodowych sesja ma jakikolwiek sens. A do tego trzeba jeszcze zgrać dyspozycyjność nowożeńców i fotografa.   

Sam ślub, przygotowania do niego i przyjęcie weselne niczym nie różną się od uroczystości organizowanych w innych porach roku. Najwięcej uwagi wymagać będzie oczywiście sesja plenerowa na łonie natury. Jej efekty będą z całą pewnością oszołamiające. Wystarczy jedynie … dobrze się przygotować.

Czym jest zimowa sesja fotograficzna? Niczym innym jak trochę dłuższym spacerem w trochę niższych temperaturach. Przed wyjściem z domu należy zatem zjeść ciepły i sycący posiłek. Pozwoli to dłużej utrzymać temperaturę ciała, spowolni proces wychładzania organizmu. Warto również zabrać ze sobą termos z gorącym ulubionym napojem. Zasadniczą kwestią jest również ubranie. O ile Pan Młody nie będzie miał dużego problemu to dla Panny Młodej jest to już nie lada wyzwanie. Jeśli cała uroczystość planowana była w okresie zimowym to zapewne suknia Panny Młodej będzie skrojona z myślą o chłodach. Cienkie tiule i delikatne koronki zastąpią satyny i atłasy. Tkaniny, w których latem byłoby za gorąco. Do kompletu Panna Młoda zapewne posiadać będzie bolerko, płaszczyk ślubny lub futerko. Niestety to wciąż za mało. Warto zaopatrzyć się (i to już dotyczy obojga Młodych) w eleganckie futrzane czapki, gustowne szale i rękawiczki. Ciepła kurtka nie może zostać na wieszaku w szafie. W czasie wolnym od zdjęć przyda się na pewno.

Zimowe śluby

Całą sesję z pewnością trzeba dokładnie przemyśleć i zaplanować. O ile latem możemy czasem pójść na żywioł, iść gdzie nas oczy poniosą uwalniając w międzyczasie pokłady naszej kreatywności to zimową porą nie możemy sobie na to w żadnym wypadku pozwolić. Dlaczego?

Nie chodzi tutaj o czas, mimo, że dzień jest krótki. Sesja fotograficzna nie trwa dłużej niż 4 godziny, a te jesteśmy w stanie wygospodarować o każdej porze roku. W czym więc tkwi problem? W temperaturze właśnie. Na czas robienia zdjęć najlepiej jest się pozbyć ciepłych puchowych okryć wierzchnich. Tak jak wspomniałem, będą one przydatne w czasie poza – zdjęciowym. Zawczasu więc należy wybrać konkretne miejsca, które staną się tłem dla fotografii tak, aby nie wychładzać niepotrzebnie organizmu podczas spaceru przeznaczonego na  poszukiwania. Jeżeli Para Młoda nie ma doświadczenia w pozowaniu być może warto przed wyjściem na dwór przećwiczyć kilka ujęć w domu. Z pewnością cała sesję podzielić można na krótkie mini sesje przeplatane wizytami w przytulnej kawiarni lub cukierni. 

Należy też zadbać o czerwone od mrozu nosy, a raczej o to, aby ich nie było. Ale jak?  Po pierwsze fachowy makijaż. Profesjonalna makijażystka zadba o to, aby skóra była odpowiednio przygotowana. Użyje kremów odpowiednich na mróz ale i takich, które nadają się pod makijaż. Zastosuje gęstszy i bardziej skondensowany podkład dokładniej kryjący zaróżowienia skóry a na policzki nałoży delikatny róż imitujący w sposób kontrolowany efekty działania chłodnego powietrza. Uwaga – delikatnemu makijażowi powinni poddać się również panowie.     

O czym jeszcze muszą pamiętać nowożeńcy?

Niezastąpiony na sesji zimowej będzie z pewnością dobry humor. Zabawy na śniegu nie tylko rozgrzeją ich uczestników ale też uwolnią drzemiące w nich dzieci, wyzwolą emocje, radość i szczery śmiech.  Dzięki temu sesja będzie niezapomnianym przeżyciem a powstałe w jej trakcie fotografie piękną pamiątką na całe życie.

Zimowe śluby

Wiemy już o czym muszą pamiętać nowożeńcy. A o czym nie może zapomnieć fotograf? Poza ciepłym posiłkiem, ubraniem na cebulkę i termosem z gorącą kawą  musi oczywiście zadbać o sprzęt. Śnieg, jasne promienie słońca padające z nieba ale też dodatkowo odbijające się od wszechobecnej bieli powodują powstawanie ogromnych kontrastów. Fotografowanie bez odpowiednich filtrów szarych i polaryzacyjnych staje się bardzo utrudnione. Niska temperatura powietrza sprawia również, że baterie i akumulatory rozładowują się o wiele szybciej.  Profesjonalny fotograf nie zapomni zatem o zwiększonej ich liczbie w swojej torbie. 

Planując nawet krótkie przerywniki w czasie sesji np. na ogrzanie się w kawiarni fotograf musi pamiętać, aby chronić swój aparat przed skraplającą się błyskawicznie parą wodną, która może być zabójcza dla aparatu. Najlepszym rozwiązaniem jest schowanie aparatu do torby jeszcze na zewnątrz i szczelne jej zamknięcie, tak, aby nie miał on styczności z ciepłym powietrzem. 

Wydaje się, że fotograf pracuje wzrokiem. Owszem, ale sprawne palce są mu również niezbędne. sprawne czyli na pewno nie skostniałe od mrozu. Ciepłe rękawiczki niestety skutecznie utrudniają o ile nie uniemożliwiąją obsługę aparatu. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się mitenki - rękawiczki bez palców. Ogrzeją dłoń a jednocześnie pozwolą na sprawną zmianę ustawień aparatu. 

Samych pomysłów na zorganizowanie sesji plenerowej zimą jest bardzo wiele. Wszystko zależy od charakterów i osobowości jej uczestników. Typowymi zimowymi tematami mogą stać się narty, łyżwy i sanki. Rewelacyjnym pomysłem jest kulig np. w Bieszczadach. Ale również  pobliski las czy park, w którym drzewa pokryte są czapami śniegu może okazać się bajkową scenerią. Wystarczy chcieć.

Autorem zdjęć i tekstu jest Krzysztof Mazurkiewicz:
http://krzysztofmazurkiewicz.com/
https://www.facebook.com/km.fotografiaslubna
http://www.wnetwesele.pl/krzysztof-mazurkiewicz-o4156.html

Przeczytaj również

Komentarze

COPYRIGHT @ 2013-2019 WNETWESELE.PL
Google+