WnetWesele - portal ślubny

Logowanie Rejestracja Dodaj swoją ofertę

SZUKAJ FIRMY:Wymarzone miejsce na wesele

2015-10-16, kategoria:

Porady

Wymarzone miejsce na wesele
Na weselu wszystko powinno być perfekcyjnie przygotowane, dopracowane i wspaniale się prezentować, jednak dla każdego, oznacza to co innego. Obecnie mamy do wyboru wiele motywów ślubnych oraz sami możemy nie ograniczać się w pomysłach na organizację swojej wymarzonej uroczystości. W pierwszej kolejności podczas planowania naszej uroczystości powinniśmy wybrać miejsce na wesele. W niemal całej Polsce sal weselnych jest niezwykle wiele. W poniższym artykule przedstawię plusy i minusy wybieranych przez pary miejsc na wesele:

Dworki: Niektóre są tak piękne, że niewiele już potrzeba do udekorowania sal. Często obiekty te położone są w malowniczych miejscach nad jeziorami lub w pobliżu lasów, a wokół nich są piękne ogrody. Dworki mają szlachecki styl i elegancką architekturę. Na pewno są idealne dla nowożeńców, którzy lubią elegancję w królewskim stylu oraz cenią sobie miejsca z „duszą” lub historyczną przeszłością. Minusem dla niektórych par młodych może być narzucony, specyficzny charakter miejsca. Jeżeli mamy pomysł na bardzo niekonwencjonalny motyw ślubu może on nie pasować do np. barokowych wnętrz. 

Wymarzone miejsce na wesele
Wymarzone miejsce na wesele

Sale weselne w plenerze: Ostatnio coraz częściej pary młode decydują się na zorganizowanie swojego wesela w ogrodach. Pomysł ten zapożyczyliśmy z zachodniej tradycji amerykańskich uroczystości odbywających się bardziej na zewnątrz budynków niż w ich środku. Organizując wesele w plenerze mamy zdecydowanie duże pole do popisu przy wdrażaniu pomysłów na dekoracje i motywy ślubne, ponieważ często są to wesela w prostych altanach lub namiotach weselnych. Efekt aranżacji uroczystości zależy tylko od nas. Warto również skorzystać z doradztwa specjalistów zajmujących się dekorowaniem sal weselnych również w plenerze. Wesele w ogrodzie same w sobie jest niezwykle malownicze i romantyczne. Urokliwy plener niczym z tajemniczego ogrodu lub angielskiego dworu doda magii naszej uroczystości co również istotne, będzie się wspaniale prezentować na ślubnych fotografiach. Niestety wybór wesela w plenerze nie należy do najtańszych. Za wynajęcie hali namiotowej zapłacimy około 30-40 zł za m2. Musimy również wynająć stoły, zastawę obrusy etc. Oczywiście największym problemem jest pogoda. Trzeba dołożyć wielu starań by deszcz i wiatr nie zepsuł naszej uroczystości.

Wymarzone miejsce na wesele
Wymarzone miejsce na wesele
Wymarzone miejsce na wesele
Wymarzone miejsce na wesele

Wesele w restauracji: Wiele restauracji zwłaszcza wchodzących w skład kompleksu hotelowego oferuje wynajęcie całej swojej sali na okoliczności takie jak wesela, chrzciny czy bankiety. Istnieją restauracje, które mają bardzo ciekawe wnętrza i oryginalne menu. Decydując się na zorganizowanie wesela w tradycyjnej polskiej restauracji lub niezwykle nowoczesnym lokalu z futurystycznymi akcentami nie musimy już dbać o wystrój wnętrza, wystarczy zadbać o ciekawe dodatki ze ślubnymi akcentami. Możemy wybrać taką restaurację której, klimat nam najbardziej odpowiada. Zdecydowanie polecamy takie rozwiązanie osobom , które szukają ciekawych i oryginalnych miejsc na wesele.

Domy weselne: Nigdzie para młoda nie zostanie tak dobrze zrozumiana jak przez właścicieli i obsługę domu weselnego. Mają największe doświadczenie i wiedzę w organizacji wesel. Wiedzą co takiej uroczystości potrzeba, jakie rozwiązania przy takich uroczystościach się sprawdzają oraz jak dopasować wystrój do naszego wymarzonego motywu. Najczęściej domy weselne są tak urządzone, by każdy pomysł na aranżację wnętrza był możliwy do realizacji. Możemy przestawiać stoły, budować sceny dla zespołu, rozplanowywać dekorację według własnych preferencji. Managerowie tego typu sal również często pamiętają o rzeczach, o których my nawet byśmy nie pomyśleli - wyborze oświetlenia czy wyposażenia łazienki w zapasowe rajstopy dla pań. Z domami weselnymi współpracują również inni ślubni usługodawcy - muzycy, fotograficy ślubni czy producenci zaproszeń, zatem przy okazji możemy szybko uzyskać potrzebne nam kontakty lub informacje.

Wymarzone miejsce na wesele

Oczywiście każde, miejsce na zorganizowanie naszej wymarzonej uroczystości ma swoje wady i zalety. Przy wyborze sali weselnej, warto również pamiętać o kwestiach logistycznych, warunkach pogodowych jak i wygodzie naszej i gości. Czasem najpiękniejsze wesele może zepsuć brak klimatyzacji w gorący wieczór lub za mały parkiet do tańczenia.

Ukryte w Kadrze
Katarzyna Sowa 

Przeczytaj również

Komentarze

COPYRIGHT @ 2013-2020 WNETWESELE.PL
Google+