WnetWesele - portal ślubny

Logowanie Rejestracja Dodaj swoją ofertę

SZUKAJ FIRMY:Wesele w nietypowej scenerii – propozycje

2016-08-23, kategoria:

Fajne pomysły

Z pewnością niejedna zakochana para marzy o ślubie w romantycznej scenerii. O ile zorganizowanie ślubu kościelnego poza murami świątyni jest dość utrudnione, to ślub cywilny w wymarzonym zakątku może już dojść do skutku. Oczywiście po otrzymaniu wcześniejszej zgody urzędu, co wcale nie jest też takie proste. A samo miejsce trzeba będzie odpowiednio przygotować – zaopatrzyć chociażby w godło i stolik do podpisywania dokumentów.

Ślub na plaży

Ślub na plaży wiedzie chyba prym w rankingu na wymarzoną weselną scenerię. Zachód słońca na horyzoncie, szum fal, wiejąca bryza – czy można chcieć czegoś więcej do szczęścia? W tym celu możemy wybrać nasz polski Bałtyk bądź zdecydować się na plażę w którymś z ciepłych krajów. Drugi wariant jest o tyle bezpieczniejszy, że piękną i słoneczną pogodę mamy wówczas praktycznie zapewnioną. Jednak wybór samej plaży nastręcza pewnych trudności. Musimy się bowiem zorientować, kto jest jej właścicielem. Inaczej będzie wyglądać sytuacja, jeśli fragment nadbrzeża to dzika plaża, inaczej jeśli teren należy do okolicznego hotelu, a jeszcze inaczej, gdy do władz miasta. W każdym razie nie obędzie się zapewne bez odpowiedniego pozwolenia i rezerwacji miejsca na czas ceremonii. Dodatkowych kroki będą również wymagane w przypadku, gdy na plaży chcemy też zorganizować przyjęcie weselne. Wówczas należy zadbać o catering, kącik dla DJ-a czy zespołu i w końcu samą przestrzeń dla tańczących

Wesele w nietypowej scenerii – propozycje

Zaślubiny na statku
Pokrewną i konkurencyjną poniekąd scenerię dla nadmorskiej plaży tworzy statek lub jacht. Im bardziej oldschoolowa łódź tym lepiej, bo bajeczny klimat jest niemal zagwarantowany. Przysięga małżeńska składana w trakcie rejsu na pewno tworzy namiastkę luksusu, a wrażenia będą jeszcze większe, jeśli przyjęcie weselne będzie kontynuowane podczas romantycznego rejsu. Trzeba jednak przyznać, że w takiej uroczystości będzie mogła wziąć udział ograniczona liczba gości ze względu na zawężone możliwości statki, ale jeżeli Para Młoda woli brać ślub w bardziej kameralnym gronie, to zaprezentowana alternatywa jest z pewnością dla nich.

Wesele w nietypowej scenerii – propozycje
Wesele w nietypowej scenerii – propozycje

Wesele w górach
Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby ślub odbył się w górskiej scenerii. Taki wariant jest wręcz wymarzony dla par, które poznały się na górskim szlaku lub uwielbiały tam wspólnie spędzać wolny czas. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby na szczyt, który wybierzemy jako miejsce składania przysięgi małżeńskiej, goście mogli udać się kolejką liniową lub by przynajmniej nie był on zbyt wysoki. Pamiętajmy też, że na szczytach, do których prowadzą kolejki, zwykle znajdują się większe schroniska, a co za tym idzie, wzrasta szansa n zorganizowanie większego, niemal góralskiego, wesela.

Ślub na polanie
Ciekawym pomysłem na scenerię ślubną jest też łąka, las lub leśna polana – to wręcz idealna propozycja dla miłośników natury. Uroczystość w takiej scenerii może być niezwykle urokliwa i nastrojowa. Składanie przysięgi przy śpiewie ptaków, w otoczeniu kopców siana czy wśród polnych kwiatów będzie niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla Pary Młodej, ale również zaproszonych gości. Jeżeli jednak planujemy po ceremonii wesele, to warto zadbać o taką lokalizację, która pozwoli stosunkowo szybko dotrzeć do najbliższej restauracji czy innego domu weselnego, najlepiej pieszo, aby nie burzyć tego – jakby nie patrzeć - „proekologicznego” przedsięwzięcia.

Wesele w nietypowej scenerii – propozycje
Wesele w nietypowej scenerii – propozycje
Wesele w nietypowej scenerii – propozycje

Przeczytaj również

Komentarze

COPYRIGHT @ 2013-2019 WNETWESELE.PL
Google+