WnetWesele - portal ślubny

Logowanie Rejestracja Dodaj swoją ofertę

SZUKAJ FIRMY:Świadek Pana Młodego - jaki garnitur będzie najbardziej odpowiedni?

2017-04-06, kategoria:

Pan Młody

Świadek Pana Młodego - jaki garnitur będzie najbardziej odpowiedni?
Panowie, którym powierzono rolę bycia świadkiem, wiedzą jak poważne i odpowiedzialne jest to zadanie. Jedną z pierwszych decyzji, jaką muszą podjąć jest wybór odpowiedniego garnituru. Co powinien założyć Świadek Pana Młodego? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, dobór stroju zależy bowiem od wielu czynników. Wybór ułatwią jednak poniższe wskazówki przygotowane przez firmę Recman

Świadek Pana Młodego - jaki garnitur będzie najbardziej odpowiedni?

Przede wszystkim idealne dopasowanie

Strój świadka powinien pokazywać, że włożyliśmy wiele wysiłku w przygotowanie się do ważnej roli, jaką nam powierzono. Jeżeli chcemy dobrze wypaść, musimy zwrócić uwagę na każdy detal stylizacji, aby wszystkie jej elementy idealnie ze sobą współgrały. Jak osiągnąć taki efekt?

Przede wszystkim pamiętajmy, że tak ważny dzień, to nie jest odpowiedni moment na modowe eksperymenty. Nie ma za to lepszej okazji na powrót do ponadczasowej męskiej elegancji – klasyczny garnitur, odpowiednio dopasowany do sylwetki, doda nam szyku i podkreśli wyjątkową rangę wydarzenia. 

Bez względu na to, jaki kolor garnituru wybierzemy, wysoka jakość jego wykonania to podstawa. A jeżeli zdecydujemy się na czarny garnitur, jest ona podwójnie istotna, tym bardziej, że na ślub zakładamy zwykle modele o gładkiej strukturze, na których każda niedoskonałość jest wyjątkowo widoczna. Garnitur podczas tak ważnego wydarzenia musi być nieskazitelny. Jeżeli chcemy dobrze się prezentować wybierajmy więc naturalne tkaniny, lub te z dodatkiem włókien poliestrowych, które zagwarantują idealne ułożenie garnituru oraz wysoki komfort podczas tak istotnej uroczystości.

Pamiętajmy także, że klasyczny wcale nie oznacza nudny. Garnitur szybko nabierze niepowtarzalnego charakteru, jeżeli umiejętnie dobierzemy do niego dodatki i akcesoria. Delikatna faktura na koszuli, krawat, poszetka – te męskie dodatki doskonale podkreślają oryginalny styl – podkreśla Wojciech Tulwin, przedstawiciel marki Recman, oferującej odzież, akcesoria i obuwie dla mężczyzn. – Należy jednak zachować umiar w ich stosowaniu. Starajmy się nie przyciągać uwagi więcej niż do jednego elementu stroju – dodaje. 

I pamiętajmy o eleganckich butach. Para klasycznych oksfordów doskonale podkreśli całą stylizację. 

Świadek Pana Młodego - jaki garnitur będzie najbardziej odpowiedni?

Czym kierować się przy wyborze?

Nie ma bardziej skutecznego sposobu na zbudowanie pewności siebie, niż świadomość tego, że jesteśmy doskonale ubrani – nasz strój dostosowany jest do miejsca i okazji, idealnie dopasowany, dzięki czemu nasza sylwetka prezentuje się doskonale.

Dopasowanie stroju jest bardzo ważne, dlatego odpowiednio wcześniej należy ustalić czy wydarzenie będzie miało charakter formalny, półformalny, a może Państwo Młodzi planują uroczystość w ogrodzie? Do ważnych informacji należy także to czy ślub będzie kościelny czy też przysięga zostanie złożona jedynie w urzędzie stanu cywilnego? Sprawdźmy też godzinę rozpoczęcia ceremonii – czy początek planowany jest we wczesnych godzinach popołudniowych, czy może wieczorem? Dzięki tej wiedzy będziemy mogli odpowiednio dobrać strój. 

Dokonując wyboru, należy też pamiętać, że to Pan Młody musi się wyróżniać. Garnitur świadka nie może więc być bardziej elegancki, ale jednocześnie powinien wpasowywać się oprawę całej uroczystości i w kwestii kolorystyki pasować do garnituru Pana Młodego. Dodatki w  garniturze świadka – krawat, kompozycja w butonierce – powinny natomiast pasować do sukni świadkowej i bukietu Panny Młodej. 

– Zbyt duże podobieństwo ubioru świadka i Pana Młodego nie jest jednak wskazane. Panowie mogą założyć garnitury w identycznym kolorze, ale ważne, aby zróżnicować je krojem i fasonem – mówi przedstawiciel firmy Recman

Jeżeli Pan Młody zdecydował się na surdut, musi założyć go oczywiście także świadek, jednak jego kamizelka powinna być skromniejsza. Smoking dla świadka jest dopuszczalnym wyborem tylko wtedy, jeżeli będzie go miał na sobie Pan Młody, ale w tym przypadku nie jest to obowiązkowe rozwiązanie –świadek będzie wyglądał równie dobrze w ciemnym garniturze wizytowym z muchą.

Zasada doboru stroju przez świadka jest dosyć prosta. Zachowujemy podobieństwo, ale staramy się obniżyć nieco stopień swojej elegancji. Jeżeli Pan Młody ma na sobie dwurzędową marynarkę, świadek powinien założyć jednorzędową w tym samym kolorze. Uwaga wszystkich gości powinna koncentrować się na Młodej Parze. W złym guście jest więc ubranie czegoś bardziej wytwornego niż oni. Jeżeli Pan Młody zamierza wystąpić w garniturze, nikt inny nie powinien zakładać smokingu, a jeżeli Panna Młoda będzie miała na sobie skromną, krótką suknię, świadkowa nie powinna zakładać długiej.

Źródło: http://www.recman.pl

Przeczytaj również

Komentarze

COPYRIGHT @ 2013-2020 WNETWESELE.PL
Google+