WnetWesele - portal ślubny

Logowanie Rejestracja Dodaj swoją ofertę

SZUKAJ FIRMY:Sukienka ślubna - kupić czy wypożyczyć

2015-09-30, kategoria:

Suknie ślubne

Uroczystość ślubu, jak i zabawa weselna są ważne dla obu małżonków – zarówno dla Niego, jak i dla Niej. Jednak to przede wszystkim kobiety zwracają uwagę na ważny, jeśli nie jeden z ważniejszych aspektów – suknię ślubną. Tego dnia będą czuły się i wyglądały wyjątkowo – inaczej, niż wszyscy goście, wszystkie kobiety. Suknia ślubna jak z bajki to marzenie. Marzenie, które może kosztować 1500 zł, ale równie dobrze i 15 tysięcy. Wtedy też pojawia się pytanie – czy aby kupić suknię na jeden raz, czy może jednak ją wypożyczyć?

Sukienka ślubna - kupić czy wypożyczyć

Suknia ślubna – wady i zalety kupna

Skoro to wyjątkowy, jedyny takie dzień w życiu, wiele Panien Młodych chce, aby wszystko takie było, również kreacja. Nie bacząc na koszty, wybierają lub w konsultacji z projektantem tworzą suknię idealną, inspirując się fasonami zagranicznych gwiazd. Dodają kolejne kryształki Swarovskiego, drogie koronki i inne elementy, dzięki którym suknia zyskuje na wartości, ale przede wszystkim na wyglądzie. Koszty takich sukien są najwyższe i sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych. Można zdecydować się też na kupno sukni z ekspozycji albo np. z poprzedniej kolekcji. Kreacja wciąż będzie nowa, jednak musimy pamiętać, że w tym przypadku naniesienie bardzo drastycznych zmian może nie być możliwe. Ceny sukien z ekspozycji zaczynają się już od 1500 złotych. To dobre rozwiązanie dla kobiet, które mają rozmiary w granicach 36-38 – takich rozmiarów sukienki są najczęściej eksponowane.

Kupno sukienki ślubnej to wiele zalet – będzie tą wymarzoną i wyjątkową. To jednak też pytania po ślubie – co właściwie z nią zrobić. Opcji jest kilka. Niektóre Panie Młode postanawiają zostawić ją sobie na pamiątkę, aby pokazać córce czy nawet wnuczce. To dobre rozwiązanie, o ile ma się odpowiednio dużo miejsca na przechowywanie. Garderoba wydaje się tutaj najbardziej odpowiednia. Inne decydują się na sprzedaż sukni ślubnej, często odzyskując sporą część kosztów, które poniosły.

Sukienka ślubna - kupić czy wypożyczyć

Wypożyczenie sukni ślubnej – plusy i minusy

Niektóre kobiety nie chcą jednak wydawać dużej sumy na kreację. Dla nich rozwiązaniem jest wypożyczenie sukni ślubnej, np. z salonu. Koszty są o wiele niższe, niż w przypadku kupna i zaczynają się od kilkuset, a kończą na 1500 złotych. Oczywiście, oprócz kosztów wypożyczenia, doliczyć trzeba jeszcze kaucję zwrotną, jako zabezpieczenie dla wypożyczającego. W razie zniszczenia sukni, salon będzie mógł pokryć jej koszt. Jeśli jednak z suknią wszystko będzie w porządku, kaucja zostanie zwrócona. Koszty wypożyczenia sukni obejmują m.in. jej czyszczenie i doprowadzenie do stanu wyjściowego przez krawcową.

W przypadku wypożyczenia sukienki, musimy liczyć się z tym, że wybór i pole manewru będą mniejsze. Musimy po prostu zdecydować się na którąś z dostępnych kreacji. Najwięcej sukien będzie oczywiście w rozmiarze 36-40, więc panie o nieco pełniejszych kształtach będą musiały poszukać nieco intensywniej salonu, które wypożyczają sukienki ślubne plus size.
Suknię ślubną, którą wypożyczamy, trzeba zwrócić zwykle we wtorek po ślubie, jeśli uroczystość miała miejsce w weekend. Odpada więc kwestia organizacji ślubnej sesji plenerowej, np. kilka tygodni po ślubie.

Zarówno wypożyczenie, jak i kupno sukni ślubnej mają wiele wad i zalet. Wyboru należy dokonać w zgodzie z własnymi potrzebami i możliwościami finansowymi. Najważniejsze, aby Tego Dnia czuć się dobrze.

Sukienka ślubna - kupić czy wypożyczyć

Wciąż nie wiesz jaką decyzję podjąć? Podyskutuj na ten temat na forum.
Sukienka ślubna - kupić czy wypożyczyć

Przeczytaj również

Komentarze

COPYRIGHT @ 2013-2020 WNETWESELE.PL
Google+