WnetWesele - portal ślubny

Logowanie Rejestracja Dodaj swoją ofertę

SZUKAJ FIRMY:Ślub w angielskim stylu

2015-02-19, kategoria:

Motyw przewodni

Szukając pomysłów na motywy i dekoracje ślubne warto jest zainspirować się pomysłami na ślubny design z innych kultur i krajów. My dziś przedstawimy istnie królewski styl – angielski. Przypominacie sobie filmy : „Cztery wesela i pogrzeb”, „Moja dziewczyna wychodzi za mąż”, „Miłość i inne nieszczęścia”? Trzeba przyznać, że scenarzyści bardzo postarali się o to by uroczystości ślubne w powyższych filmach były przedstawione niezwykle malowniczo-dlaczego więc nie zaczerpnąć z nich niektórych pomysłów?

W kraju Królowej Elżbiety II zarówno śluby jak i wesela są niezwykle eleganckie i klasyczne. Ceremonie ślubne urządzane są w kościołach, ale też często się zdarza, że odbywają się np. w pałacowych ogrodach, gdzie też organizowane są wesela. W wielu regionach, według tradycyjnego angielskiego zwyczaju, państwo młodzi przyjeżdżają na miejsce ceremonii ślubnej bryczką konną – można naprawdę poczuć się jak z królewskiej rodziny.

Ślub w angielskim stylu

Wesele często odbywa się pod wielkimi namiotami gdzie ustawiana jest sala taneczna i stoły. Dekoracje są niezwykle malownicze najczęściej są to girlandy skomponowane między innymi z: kolorowych lampionów, kwiatów, wstążek, balonów oraz papierowych ozdób. Kwiaty są wszędzie i występują w przeróżnych kompozycjach: na stołach w postaci bukietów, osadzone na stojakach po bokach namiotów, zwisające z sufitu namiotu.

Ślub w angielskim stylu
Ślub w angielskim stylu
Ślub w angielskim stylu
Ślub w angielskim stylu

Dania podawane są w myśl zasady „szwedzkiego stołu”. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla gości jak i dla organizatorów wesela.

Warto jest zadbać o dobrze dobrane oświetlenie. Możemy skorzystać z usług firm zajmujących się dekoracją świetlną oraz dodatkowo stworzyć niezwykły klimat wykorzystując świeczniki i lampki.

Ślub w angielskim stylu

Angielski zwyczaj oczepin nieco różni się od naszego - Panna młoda i Pan młody rzucają welon i muszkę z oddzielnych okien. Po oczepinach goście zapraszani są w specjalne miejsce gdzie puszczają w niebo balony (bądź lampiony) szczęścia. (ULFO ballons). Niekiedy po oczepinach puszcza się sztuczne ognie na cześć młodej pary.

Ślub w angielskim stylu
Ślub w angielskim stylu

Według angielskiej tradycji musimy pamiętać, aby przygotować „księgę gości”. Trzeba przyznać, że to bardzo ciekawy pomysł na sympatyczną pamiątkę ze ślubu. Możemy stworzyć własną księgę z oddzielną stroną dla każdego członka rodziny i miejscem na jego zdjęcie z Naszego ślubu.

O czym jeszcze musimy pamiętać, aby stworzyć angielski klimat? Druhny - koniecznie muszą być ubrane tak samo, lub przynajmniej w podobne kreacje. 

Ślub w angielskim stylu
Ślub w angielskim stylu
Ślub w angielskim stylu

Dziewczynka z kwiatami: to chyba jeden z najbardziej uroczych momentów podczas ceremonii ślubnej, kiedy słodka dziewczynka rzuca płatki kwiatów na drodze do ołtarza przed parą młodą. Takie momenty pozostają „ukryte w kadrze” na długie lata.

Ślub w angielskim stylu

Autor: Katarzyna Sowa
Ukryte w Kadrze
Fotografie: Ukryte w Kadrze oraz Joe Buissink
 
Ślub w angielskim stylu

Przeczytaj również

Komentarze

COPYRIGHT @ 2013-2019 WNETWESELE.PL
Google+