WnetWesele - portal ślubny

Logowanie Rejestracja Dodaj swoją ofertę

SZUKAJ FIRMY:Ślub cywilny poza urzędem

2014-06-21, kategoria:

Porady

Ślub cywilny poza urzędem
Niektórzy nowożeńcy planują zawrzeć tylko cywilny związek małżeński, ale niekiedy chcieliby przenieść ceremonię ślubną poza mury urzędu stanu cywilnego. Marzy im się np. ślub w pałacowym ogrodzie, na górskiej polanie lub np. na plaży...

W wielu krajach jest to popularne już od dawna, natomiast u nas, odpowiednie przepisy dające taką mozliwość wejdą w życie w 2015 roku. Ślub poza urzędem będzie możliwy jednak tylko w miejscu gwarantującym zachowanie powagi i doniosłości ceremonii oraz bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Miejscami najbardziej nadającymi się na śluby poza urzędem będą na pewno pałace, zamki czy inne stosowne obiekty - ale już niekoniecznie restauracje, będą to mogły być place,  przypałacowe parki  - ale już niekoniecznie łąki czy las. Zawiedzeni mogą być zwolennicy ekstremalnych pomysłów, takich jak ślub w samolocie czy pod wodą. Tu już trudno byłoby zapewnić bezpieczeństwo nowożeńcom, urzędnikowi i gościom :)


Ślub cywilny poza urzędem

Ślub cywilny poza urzędem

Obecnie zdarzają się już przypadki takich ślubów w plenerze, ale raczej tylko dzięki przychylnemu podejściu niektórych urzędników.

Ceremonia ślubna może odbyć się poza murami urzędu, jeżeli zostaną spełnione warunki określone w ustawie o aktach stanu cywilnego Rozdz. 6, Art. 58, Pkt. 3, który mówi: Jeżeli zachodzą uzasadnione przyczyny, kierownik urzędu stanu cywilnego może przyjąć oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński poza lokalem urzędu stanu cywilnego. 

"Uzasadnioną przyczyną" dla wzięcia ślubu poza urzędem, może być np.to, że sala urzędu jest zbyt mała dla waszych licznych gości, jest niedostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych lub po prostu, że pragniecie pobrać się w romantycznej scenerii. Miejsce, które ma zastąpić salę ślubów w urzędzie musi być dostojne, godne tej funkcji, wyposażone w stolik dla urzędnika, godło państwowe oraz znak USC.

Ślub cywilny poza urzędem

Ślub cywilny poza urzędem

Ślub cywilny poza urzędem

Ślub cywilny poza urzędem

Ślub cywilny poza urzędem

Przeczytaj również

Komentarze

COPYRIGHT @ 2013-2019 WNETWESELE.PL
Google+