WnetWesele - portal ślubny

Logowanie Rejestracja Dodaj swoją ofertę

SZUKAJ FIRMY:Rozpuszczone włosy na ślubie

2015-07-28, kategoria:

Panna Młoda

Fryzura Panny Młodej najczęściej kojarzy nam się z jakimś misternie upiętym kokiem z przypiętym welonem lub woalką. Jeśli jednak Panna Młoda ma piękne długie włosy, można zastanowić się nad stylizacją z rozpuszczonymi włosami. Takie włosy nie wymagają skomplikowanych zabiegów, splotów, upięć ani tapirowania. 

Nie oznacza to jednak, że decydując się na fryzurę z rozpuszczonych włosów, można zrezygnować z wizyty u fryzjera. Długie włosy też wymagają profesjonalnego podejścia i starannego przygotowania.

Rozpuszczone włosy na ślubie

Niezależnie od tego, czy będą to włosy proste czy falowane, wymagają one odpowiedniego wygładzenia, nabłyszczenia, a w przypadku loków - ich ułożenia i podkreślenia skrętu włosa. Wcześniej trzeba poddać włosy odpowiedniej pielęgnacji, czyli zastosować maski, odżywki, szczotkowanie z masażem skóry głowy, nawilżanie i in.

Rozpuszczone włosy na ślubie

Jeśli włosy mają być proste, to przede wszystkim muszą zdrowo wyglądać, a więc mieć piękny połysk, w czym pomogą odpowiednie odżywki, wygładzanie prostownicą lub na szerokiej szczotce. Trzeba podciąć nierówne i rozdwajające się końcówki, a cała stylizacja wymaga w zasadzie tylko odpowiedniej pielęgnacji i utrwalenia fryzury kosmetykami, które nie skleją włosów i nie obciążą ich.

Rozpuszczone włosy na ślubie

Te panie, które mają naturalnie kręcące się lub lekko falowane włosy, też muszą zadbać o ich odpowiednią pielęgnację w profesjonalnym salonie fryzjerskim, ponieważ fryzura z długich, opadających na ramiona włosów, ma tylko pozornie wyglądać na "spontaniczną", ale tak naprawdę, powinna być odpowiednio ułożona, z użyciem specjalnych dla tego typu włosów kosmetyków. 

Rozpuszczone włosy na ślubie

Jeśli komuś przeszkadzają opadające na twarz długie kosmyki, można je upiąć z tyłu, co jednocześnie idealnie przyda się do zamocowania welonu lub upięcia z kwiatów.

Rozpuszczone włosy na ślubie

Rozpuszczone włosy na ślubie

Jeśli Panna Młoda jest posiadaczką mocno skręconych włosów, warto zastosować ich prostowanie, chociażby do takiego momentu, żeby je trochę "ujarzmić" i wykreować z nich sensowną fryzurę.

Długie włosy mogą być przyozdobione małą ozdobą biżuteryjną albo tiarą, wiankiem z kwiatów lub mogą mieć wpięte jakieś pojedyncze kwiaty. Z części włosów można upleść warkocz i fikuśnie połączyć go z resztą włosów.

Rozpuszczone włosy na ślubie
Rozpuszczone włosy na ślubie

Jeśli ktoś ma bardzo gęste włosy, można połączyć dwie fryzury i z części włosów upiąć kok, a resztę luźno rozpuścić. Do rozpuszczonych włosów pasuje, jak już wspominaliśmy wcześniej, welon. Jednak nie polecamy woalki ani żadnych kapeluszy. Ewentualnie może być odpowiednio dobrany fascynator.

Rozpuszczone włosy na ślubie
Rozpuszczone włosy na ślubie

Przeczytaj również

Komentarze

COPYRIGHT @ 2013-2020 WNETWESELE.PL
Google+