WnetWesele - portal ślubny

Logowanie Rejestracja Dodaj swoją ofertę

SZUKAJ FIRMY:O czym pamiętać przy wyborze orkiestry lub DJ-a na wesele?

2015-11-20, kategoria:

Porady

Organizacja wesela to ogromne wyzwanie dla pary młodej i ich rodzin. Jest wiele spraw do załatwienia, nawet rok przed planowanym ślubem. Jedną z nich jest zorganizowanie DJ-a lub orkiestry. Przy tym pojawia się wiele pytań i wiele wątpliwości, a niewątpliwie muzyka jest bardzo ważnym elementem udanego przyjęcia.

O czym pamiętać przy wyborze orkiestry lub DJ-a na wesele?


DJ czy orkiestra?

Oba rozwiązania są tak samo dobre, jednak różnią się pod kilkoma względami. Przede wszystkim DJ zagra wszystko, co tylko chcemy. Muzykę, którą puszcza, odtwarza z płyt lub z komputera, dzięki temu ma praktycznie nieograniczone możliwości repertuaru. Nawet, jeśli zażyczymy sobie najnowszy hit, DJ szybko może poszukać w swoich zbiorach piosenki i ją po prostu puścić, w przypadku orkiestry usłyszenie najnowszych hitów jest zwykle utrudnione. W końcu zespół to żywi ludzie, którzy, żeby zagrać i zaśpiewać daną piosenkę muszą ją znać. Orkiestra, choć zazwyczaj jest bardziej pożądana i ciekawsza ma mocno ograniczony repertuar, często ich muzyczne propozycje są sprzed wielu, wielu lat. Wiele osób uważa, że prawdziwe i najlepsze wesela to te, na których gra zespół i trudno się z tym nie zgodzić. W końcu muzyka na żywo zawsze smakuje lepiej. Kolejną sprawą są koszty, DJ jest zdecydowanie tańszy, w końcu muzykę puszcza tylko jedna osoba, a zespół składa się zazwyczaj przynajmniej z trzech osób i też przynajmniej trzy razy jest droższy od DJ-a.

O czym pamiętać przy wyborze orkiestry lub DJ-a na wesele?

Kilka wskazówek przy wyborze orkiestry lub DJ-a

Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na jedną, bądź na drugą opcję powinniście wziąć pod uwagę kilka czynników, dzięki którym Wasza impreza weselna nie okaże się kompletną porażką. Przede wszystkim poszukajcie w sieci filmików z wesel, na których już grali. W czasach, kiedy wszyscy udostępniają wszystko w sieci na pewno takich filmików znajdziesz sporo. Dokładnie posłuchajcie tych nagrań. Niestety często zdarza się, że puszczaniem muzyki i graniem na instrumentach zajmują się kompletni amatorzy. Dlatego tak ważnie jest, abyście sami ocenili, czy zespół w ogóle potrafi zagrać cokolwiek i czy DJ ma więcej sprzętu niż laptop i jeden mały głośniczek.

Wybierz tylko tych muzyków, którzy podpiszą z Tobą umowę. W żadnym wypadku nie umawiajcie się z nimi na pewne warunki w ciemno. Kiedy już wybierzecie orkiestrę weselną, dopracujcie z nimi wszystkie szczegóły. Wesele to w końcu najważniejszy dzień w Waszym życiu i macie pełne prawo do tego, żeby ten dzień był taki jak zaplanowaliście.

Ustalcie przede wszystkim od której do której godziny zespół, czy DJ będą zabawiali gości. Najczęściej przyjmowaną godziną jest czwarta nad ranem. Do tego czasu muzycy muszą wykonywać swoją pracę. Często można spotkać się z tym, że orkiestra zagra dłużej, jednak za dodatkową opłatą. Ustalcie również formy zabawiania gości i wszystkie zabawy, które zaproponują. Jeśli wiecie, że Wasze rodziny są raczej niechętne do uczestnictwa w różnych zabawach, zrezygnujcie z nich i zakomunikujcie to DJ-owi lub zespołowi. Ustalcie pierwszy taniec oraz piosenkę dla rodziców, jeśli taka ma się pojawić

O czym pamiętać przy wyborze orkiestry lub DJ-a na wesele?

Wybór orkiestry na wesele nie jest decyzją najprostszą – trzeba przecież sprostać wymaganiom wielu gości i niejako „wyśrodkować” muzyczny styl całej uroczystości. Warto w tym wypadku popytać również znajomych, którzy uroczystość mają już za sobą – to często dobre źródło informacji.
O czym pamiętać przy wyborze orkiestry lub DJ-a na wesele?

Przeczytaj również

Komentarze

COPYRIGHT @ 2013-2019 WNETWESELE.PL
Google+