WnetWesele - portal ślubny

Logowanie Rejestracja Dodaj swoją ofertę

SZUKAJ FIRMY:Na ślub sponsora szukam – o ślubach sponsorowanych w Polsce

2015-09-30, kategoria:

Porady

Na ślub sponsora szukam – o ślubach sponsorowanych w Polsce
Budzą kontrowersje, czasem pozostawiają niesmak. Interesują się nimi media tradycyjne i cyfrowe. Goście reagują różnie. Jedni są zaciekawieni, inni czują się nieswojo, jak w galerii handlowej. Cel przedsięwzięcia. Wesele marzeń. Wesele sponsorowane.

Czym są wesela sponsorowane?
Wesela sponsorowane to moda, która przyszła do nas z zachodu i nieśmiało wkracza na polskie sale weselne. To nic innego, jak wymiana usług. Para moda w zamian za reklamę konkretnej usługi otrzymuje np. wycieczkę w podróż poślubną, usługi fotografa, kolację dla gości w wystawnej restauracji, zaproszenia, orkiestrę i wiele innych.

Na ślub sponsora szukam – o ślubach sponsorowanych w Polsce

Wesele sponsorowane – wady i zalety
Tego typu forma organizowania uroczystości ma wielu przeciwników. Przecież wesele jest wydarzeniem dla rodziny, której ze względu na szacunek nie należy się reklama, jak w centrum handlowym. Mało kto chce słuchać co 3 piosenki, zapowiadanych przez wodzireja sponsorów imprezy. Mało kto też marzy o tym, aby na wychodne otrzymać stos ulotek od każdego z „usługodawców”. W niektórych przypadkach sponsorzy życzą sobie również relacji foto lub wideo, którą potem będą mogli opublikować we własnych kanałach promocji. Kto, zwłaszcza ze starszych gości, się na to zgodzi? A przecież babć i ciotek na weselach nie brakuje.

Zalety rozwiązania? Para Młoda faktycznie może sporo zaoszczędzić. Jeśli nie ma pieniędzy na organizację wystawnego wesela dla kilkudziesięciu osób, a rodzice nie są w stanie pomóc, jest to sposób na stworzenie uroczystości marzeń. Sponsorzy zadbają o odpowiednią atmosferę, proponując swoje usługi. Dzięki temu za wesele można zapłacić mniej albo nie płacić wcale.

Aby zdobyć sponsorów na takie przedsięwzięcie, trzeba po prostu szukać. Nie obejdzie się bez mailowania bądź dzwonienia do firm, które mogłyby zaproponować swoje usługi. Często można spotkać się z odmową – wielu wciąż nie chce wykonywać usług „za darmo”.

Jak firmy mogą się reklamować? Najczęściej są to logo umieszczone w różnych miejscach. Na serwetkach, zaproszeniach, czasem również na bannerze na sali weselnej. Może się zdarzyć i tak, że podczas uroczystości wodzirej faktycznie będzie co jakiś czas przypominał gościom o sponsorach.

Na ślub sponsora szukam – o ślubach sponsorowanych w Polsce
Na ślub sponsora szukam – o ślubach sponsorowanych w Polsce
Na ślub sponsora szukam – o ślubach sponsorowanych w Polsce

Wesele sponsorowane w internecie
3. października tego roku będzie miało miejsce wesele sponsorowane blogerów – Doroty Nowackiej i Jakuba Prószyńskiego. Partnerami uroczystości będzie m.in. Ikea, Wizzair, czyli duże, rozpoznawalne marki. Uroczystość, podzielona na etapy – dzień ślubu i uroczystość w gronie rodziny, impreza dla znajomych i podróż poślubna będą relacjonowane w sieci. Z pewnością pojawią się zdjęcia, pewnie też wideo czy inne formy, wszystkie opatrzone hashtagiem #blogogody, bo właśnie tak nazywane jest całe przedsięwzięcie. Blogogody tuż po ogłoszeniu spotkały się z falą krytyki na blogach przyszłych małżonków, jednak nie brakuje też tych, którzy są ciekawi realizacji.

Pierwszy w Polsce ślub sponsorowany zorganizowała Małgorzata Kożuchowska i Bartek Wróblewski. Partnerami na ich uroczystości byli m.in. Volvo i Orbis, a sesja fotograficzna ze ślubu ukazała się w Vivie.

Na ślub sponsora szukam – o ślubach sponsorowanych w Polsce
Na ślub sponsora szukam – o ślubach sponsorowanych w Polsce
Na ślub sponsora szukam – o ślubach sponsorowanych w Polsce

Inną parą, która zdecydowała się na ten krok była Magda Torczelewska i Patryk Jóźwik z Lublina, którzy zdecydowali się na sponsoring podróży poślubnej do Egiptu, sesję fotograficzną, kreacje i zabiegi upiększające nie zapłacili ani złotówki. Para ma swój profil na Faceboooku, a uroczystość, której efekty można na nim oglądać, przebiegła chyba wzorowo.

Czy zdecydowalibyście się na wesele marzeń, w zamian za reklamę?

Przeczytaj również

Komentarze

COPYRIGHT @ 2013-2019 WNETWESELE.PL
Google+