WnetWesele - portal ślubny

Logowanie Rejestracja Dodaj swoją ofertę

SZUKAJ FIRMY:Druhny na weselu

2015-06-17, kategoria:

Porady

Rola druhen podczas ceremonii ślubnej i wesela jest nieoceniona. Co prawda, ich obecność nie jest jeszcze u nas utrwalona tradycją, ale coraz częściej pojawiają się na tej uroczystości. Druhny mają swoje określone zadania, trochę podobne do zadań świadków, ale bardziej "rozbudowane". Jednocześnie, zadania te nie wymagają takiej powagi, jak zadania świadków, którzy towarzyszą nowożeńcom przede wszystkim podczas ceremonii ślubnej i składają swój podpis na akcie zawarcia małżeństwa. 

Druhny na weselu

Druhny to zazwyczaj najbliższe przyjaciółki, siostry lub kuzynki Panny Młodej. Powinny być niezamężne :) Ich ilość jest raczej dowolna, ale chyba absolutnym maksimum jest liczba 8 :)

Druhny na weselu
Druhny na weselu

Głównym zadaniem druhen jest pomoc w przygotowaniach do ślubu i wesela oraz w jakimś stopniu odpowiedzialność za przebieg tych uroczystości. Już na etapie przygotowań ślubnych do zadań druhen należy m.in. prowadzenie listy prezentów (jeśli takowa jest), zorganizowanie wieczoru panieńskiego, pomoc w załatwianiu różnych spraw związanych ze ślubem i weselem.

Druhny na weselu

Podczas wesela druhny dbają o nienaganny wygląd Panny Młodej, przede wszystkim o dobre ułożenie sukni i welonu, makijaż i fryzurę. Przejmują opiekę nad kwiatami i prezentami wręczonymi nowożeńcom. Dbają o to, żeby wszyscy dobrze się bawili.

Druhny na weselu
Druhny na weselu

Druhny powinny wyróżniać się strojem. Najczęściej mają sukienki w tym samym kolorze, jednakowe ozdoby, czasami bukiety kwiatów. Sukienki druhen nie mogą przyćmić swoim wyglądem kreacji Panny Młodej. Ich kolor  może być dowolny, jednak musi różnić się od koloru jej sukni. 

Druhny na weselu
Druhny na weselu
Druhny na weselu

Przeczytaj również

Komentarze

COPYRIGHT @ 2013-2020 WNETWESELE.PL
Google+