WnetWesele - portal ślubny

Logowanie Rejestracja Dodaj swoją ofertę

SZUKAJ FIRMY:Czekolada na weselu

2015-03-18, kategoria:

Menu weselne

Czekolada. Kto jej nie lubi... Jest to wyrób sporządzany z miazgi kakaowej, tłuszczu kakaowego, środka słodzącego i różnych dodatków. Najczęściej wytwarzana jest w postaci tabliczek. Pierwsza czekolada w tabliczkach powstała w 1839 roku w Niemczech. Czekolada może być gorzka, mleczna, biała lub deserowa. Każda z nich zawiera inny procent miazgi kakaowej, a biała jest całkowicie jej pozbawiona, jednak zawiera ok. 30% masła kakaowego.

Miłośnicy czekolady z pewnością zdecydują się na czekoladowy tort weselny. Można go spotkac w różnych wariantach. Jest mnóstwo możliwości zdobienia tortów czekoladą. Najbardziej klasyczna jest polewa pokrywająca cały tort. Do tego mogą być dodatki w postaci żywych kwiatów lub ozdób z masy cukrowej.

Czekolada na weselu

Rewelacyjnie i bardzo apetycznie prezentują się torty ozdobione w sposób pozornie "niedbały", nieregularny. Taki tort może mieć czekoladową polewę i jasne wnętrze albo cały może być o smaku czekolady, łącznie z masą oddzielającą od siebie warstwy biszkopta.

Czekolada na weselu

Dla wielbicieli tortów owocowych można przygotować niespodziankę w postaci świeżych owoców (np. truskawek) zanurzonych w polewie czekoladowej i nimi ozdobić weselny tort. Owoce maczane w czekoladzie sprawdzą się również jako osobna przekąska i element słodkiego bufetu.

Czekolada na weselu

Oprócz tortu, czekolada doskonale sprawdzi się w postaci innych słodkości. Można pokusić się nawet o stworzenie całego czekoladowego baru. Mogą to być czekoladowe babeczki, ciasteczka, kulki, pralinki, galaretki i inne. Można je wyeksponować na specjalnym stoliku z czekoladowymi słodyczami.

Czekolada na weselu
Czekolada na weselu
Czekolada na weselu
Czekolada na weselu
Czekolada na weselu
Czekolada na weselu

Można też przewidzieć czekoladowe upominki dla gości. Jest sporo firm cukierniczych, które specjalizują się w personalizowanych wyrobach czekoladowych. Na upominki zamawiane są szczególnie czekoladowe monety, albo ozdobnie pakowane, ręcznie wyrabiane pralinki. My proponujemy ozdobienie opakowania czekoladki Waszymi zdjęciami. To będzie fajna pamiątka z wesela dla Waszych gości.

Czekolada na weselu

Ostatnio, wielką popularnością na weselach i wszelkiej maści przyjęciach cieszą się czekoladowe fontanny. Wyglądają bardzo efektownie. Fontanna może stać w centralnym miejscu sali, a goście mogą sobie w niej maczać owoce, bakalie, ciastka czy biszkopty. Będzie to na pewno ciekawe urozmaicenie weselnego menu.
Czekolada na weselu

Przeczytaj również

Komentarze

COPYRIGHT @ 2013-2020 WNETWESELE.PL
Google+