WnetWesele - portal ślubny

Logowanie Rejestracja Dodaj swoją ofertę

SZUKAJ FIRMY:Biały tort weselny

2015-10-21, kategoria:

Torty

Tort jest nieodzownym deserem na każdym weselnym stole i często stanowi tzw. "gwóźdź programu" w słodkim menu. Najlepiej zamówić tort u profesjonalnego cukiernika, który będzie umiał nie tylko przygotować wyśmienite ciasto biszkoptowe, ale również pięknie je ozdobi i sprosta trudnemu zadaniu, jakim jest uformowanie kilku "pięter". Tradycyjny tort weselny jest bowiem piętrowy i składa się z co najmniej trzech części (zdarza się, że jest ich więcej). Części tortu zazwyczaj są okrągłe, a czasami kwadratowe.
 
Bardzo elegancko i smakowicie wyglądają torty białe. Nawiązują one swoją bielą do sukni Panny Młodej. Cukiernik musi być nie lada mistrzem, żeby wyczarować piękny tort w tak  wymagającej barwie. 

Często białe torty ozdabiane są w stylu "biżuteryjnym", np. jadalnymi koralikami, perełkami, wstążeczkami itp. Ciekawy efekt dają też różne faktury zewnętrznej polewy. Mogą to być różne wyrzeźbione w lukrze ornamenty, wypukłe lub wklęsłe, przypominające np. koronkę. 

Biały tort weselny

Piękną ozdobą białego tortu są zawsze kwiaty. I to niekoniecznie sporządzone z jadalnej masy. Mogą też być prawdziwe.

Biały tort weselny

Najładniejszy efekt dają kwiaty równie białe, jak sam tort, ale niekoniecznie. Mogą być też w  kolorach pastelowych. Chyba najpiękniej w tej roli prezentują się  róże.

Biały tort weselny

Biały tort weselny

Biały tort weselny jest nie tylko sztuką wyglądu, ale także sztuką smaku. Jego bazą jest zazwyczaj jasny biszkopt przekładany białymi masami maślanymi o smaku śmietankowym oraz często owocowymi konfiturami dla podkreślenia smaku. 

Na wierzchu tort najczęściej pokryty jest warstwą białej masy marcepanowej, białym lukrem lub bitą śmietaną. Taki biały tort doskonale pasuje do uroczystości ślubnej. Wygląda bardzo ekskluzywnie i wspaniale komponuje się z innymi słodkościami. 

Biały tort weselny
Biały tort weselny
Biały tort weselny
Biały tort weselny
 
Biały tort weselny

Przeczytaj również

Komentarze

COPYRIGHT @ 2013-2019 WNETWESELE.PL
Google+